fbpx

Zakażona COVID-19 wybudziła się ze śpiączki – czekała na nią ogromna niespodzianka

Ostatnio z USA raczej nie dochodzą do nas zbyt pozytywne wiadomości. Jednak czasem życie zaskakuje i w najmniej oczekiwanym momencie potrafi dać promyk nadziei. Nie inaczej było w przypadku 27-letniej ciężarnej amerykanki zarażonej koronawirusem. Jej stan był tak poważny, że lekarze zadecydowali o wprowadzeniu jej w stan śpiączki farmakologicznej. Gdy kobieta obudziła się –pracownicy szpitala przedstawili jej nowego członka rodziny. Okazało się, bowiem, że w trakcie leczenia urodziła zdrową córeczkę.

Do zdarzenia doszło w Vancouver w Stanie Waszyngton, ale zaczniemy od początku. Ciężarna pod koniec marca, mimo zachowania odpowiednich środków ostrożności zaczęła odczuwać charakterystyczne dla COVID-19 objawy. Na początku pocieszała się, iż jest to alergia, jednak po wykonaniu testów, wynik o zgrozo okazał się pozytywny.

W związku z pogarszającym się stanem zdrowia trafiła do szpitala. Był to 33-tydzień ciąży. Stan kobiety był wtedy na tyle zły, że Angela Pimachenko wymagała przeniesienia na oddział intensywnej terapii i podłączenia do respiratora. Potem wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej, po to by zarówno ona jak i dziecko miały większa szanse na wyjście z opresji. Po dwóch tygodniach przebywania w stanie nieświadomości, 27-latka obudziła się. Ku jej zdumieniu okazało się, że na świecie czekała już na nią jej zdrowa i dzielna córeczka. Dziewczynka urodziła się, kiedy jej mama była w śpiączce. Młoda i zszokowana mama nie mogła jednak przytulić swojej pociechy od razu. Dopiero, kiedy testy wykazały, iż wirus ustąpił, Angela i jej dzielny maluch mogły zobaczyć się po raz pierwszy.

Pani Pimachenko opuszczała oddział zakaźny w asyście owacji na stojąco, w ten sposób lekarze oraz pacjenci postanowili dać wyraz radości i wsparcia dla kobiety i jej rodziny. Jej córeczka jest wcześniakiem, dlatego jeszcze przez kilka dni bezie musiała pozostać pod opieką personelu medycznego.

Nam nie pozostaje nic więcej niż pogratulować rodzinie zdrowego potomka i trzymać kciuki za resztę hospitalizowanych osób!

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: polsatnews.pl

 

Dodaj komentarz