fbpx

Anglia znosi niemal wszystkie restrykcje

19 lipca Anglia zniesie niemal wszystkie restrykcje, przechodząc do statniego etapu wychodzenia z lockdownu — poinformował brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.
“Jeśli nie teraz, to kiedy?”

Polityk podkreślił, że teraz jest najwłaściwszy czas, aby powrócić do normalnego życia.  – Tym, którzy pytają, dlaczego podjąć ten krok teraz, mówię: “jeśli nie teraz, to kiedy?” – powiedział, wyjaśniając, że dalsze przesuwanie tego momentu w kierunku zimy będzie dawało wirusowi przewagę. “Nigdy nie będzie idealnego czasu na podjęcie tego kroku, ponieważ po prostu nie możemy wyeliminować tego wirusa – czy nam się to podoba, czy nie, koronawirus nie odejdzie – wskazał.

Przejście do ostatniego etapu oznacza to, że od 19 lipca w Anglii zniesiony będzie prawny wymóg zasłaniania twarzy w zamkniętych przestrzeniach publicznych, utrzymywania dystansu co najmniej 1 metra, nie będzie też żadnych ograniczeń co do liczby osób, które mogą się spotykać czy brać udział w wydarzeniach masowych, a wszystkie sektory, które do tej pory pozostawały zamknięte, w tym kluby nocne, będą mogły wznowić działalność. Przestanie też obowiązywać zalecenie pracy z domu, jeśli jest ona możliwa.

Nie będzie wymagany certyfikat

Zachęta dla organizatorów dużych imprez do korzystania z certyfikatów oznacza zmianę w podejściu rządu. Jeszcze niedawno premier Boris Johnson mówił, że po przejściu do ostatniego etapu “nie będzie wymagany certyfikat covidowy jako warunek wstępu do jakiegokolwiek obiektu lub na imprezę”, chociaż dodawał, że firmy i organizatorzy mogliby korzystać certyfikatów za pośrednictwem aplikacji publicznej służby zdrowia.

 

 

Dodaj komentarz