fbpx

Najbardziej wpływowa kobieta amerykańskiej telewizji chwali postawę Polaków

— Atak na Ukrainę w zestawieniu z otwarciem serc przez Polaków, tym, że sami jeżdżą po uchodźców na granicę z Ukrainą, porusza moje serce — powiedziała Oprah Winfrey, jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

— Jestem otoczona wygodą i pięknem. I nie mogę przestać myśleć o wyczerpaniu i strachu, którego doświadczają uciekający z ogarniętej wojną Ukrainy. Śpią w tunelach metra, kryją się w piwnicach. Myślę o matkach i dzieciach, o ojcach, którzy żegnają się z nimi na stacjach kolejowych. O mężczyznach, którzy nigdy nie trzymali broni w ręku, a teraz stają do walki o demokrację — mówi wyraźnie poruszona Oprah Winfrey — jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych na świecie — na nagraniu, które dodała dwa dni temu na jednym z instagramowych kont, na którym obserwuje ją blisko 2 mln fanów. Na Facebooku śledzi ją 21 mln. obserwatorów.

Oprah Winfrey o Polakach

Oprah Winfrey jest jedna z najbardziej wpływowych osób naszych czasów i jedna z najbogatszych kobiet. W 2014 r. jej majątek szacowany był na 2,9 mld dol. Przez 25 lat w całych USA rekordy popularności bił jej talk-show “The Oprah Winfrey Show”. Słynie z przeprowadzania wywiadów na wyłączność — ostatnio z Adele, wcześniej m.in. z księciem Harrym i księżną Meghan Markle.

— Czy słyszeliście, że wielu Polaków otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Czy wiecie o tym, że podają rękę tym, których nie znają, bo wiedzą, że to ich sąsiedzi? Atak na Ukrainę w zestawieniu z otwarciem serc przez Polaków, tym, że sami jeżdżą po uchodźców na granicę z Ukrainą, porusza moje serce — mówi Winfrey w nagraniu.

View this post on Instagram

A post shared by Oprah Daily (@oprahdaily)

Oprah Winfrey: prezenterka, aktorka, filantropka

Oprah Winfrey urodziła się w biednej rodzinie. Po latach wspominała w wywiadach, że nosiła sukienki uszyte z worków po ziemniakach, bo jej matki nie stać było na ubrania.

Na antenie swojego programu wyznała w 1986 r., że była molestowana przez członków rodziny. Od lat prowadzi działalność filantropijną i jest nie tylko gospodynią telewizyjnych show i właścicielką jednej z najbardziej dochodowych firm medialnych, ale też aktorką i producentką filmową.

Dodaj komentarz