fbpx

91-letnia kasjerka może w końcu przejść na emeryturę

Betty Glover przepracowała ponad 70 lat. Bez żadnych oszczędności, 91-latka nie była w stanie zakończyć aktywności zawodowej, pracując jako kasjerka w markecie. Gdy zdecydowała, że chce spędzić resztę życia w towarzystwie rodziny, jej wnuczka postanowiła uruchomić zbiórkę online. Rezultat przeszedł wszelkie oczekiwania.

Kasjerka w wieku 91 lat, zatrudniona w markecie spożywczym w Oregonie, może w końcu odetchnąć na emeryturze dzięki zbiórce funduszy online, która okazała się niezbędna ze względu na trudną sytuację finansową kobiety. Jak zwraca uwagę “Guardian”, ten problem dotyczy wielu obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy muszą pracować niemal przez cały okres swojego życia.

Pracowała w sklepie do 91. roku życia

Betty Glover przepracowała siedem dekad, czasami będąc zatrudnioną na dwóch stanowiskach jednocześnie. Mimo tego nie udało jej się zgromadzić oszczędności, które umożliwiłyby jej przejście na emeryturę i pokrycie kosztów miesięcznych rachunków, jedzenia oraz leków. Zgodnie z informacjami lokalnego portalu Rogue Valley Times, kobieta mieszka w przyczepie kempingowej.

Pracując jako kasjerka w markecie WinCo Foods w South Medford w stanie Oregon, 91-latka zrozumiała, że chciałaby spędzić ostatnie lata życia w towarzystwie swojej rodziny, aby zostać w ich pamięci. W wywiadzie dla stacji telewizyjnej KDRV Glover przyznała, że jest przyzwyczajona do pracy, ale postanowiła cieszyć się towarzystwem swoich dzieci, wnucząt, prawnucząt i praprawnucząt. Chciałaby obserwować, jak maluchy rosną, ponieważ podczas pracy nie miała okazji towarzyszyć swoim pociechom na każdym etapie ich życia.

Wnuczka Betty postanowiła pomóc swojej babci, zakładając zrzutkę na platformie GoFundMe z celem zebrania 40 tysięcy dolarów. Zbiórka odniosła ogromny sukces i do 28 kwietnia na koncie 91-latki zgromadzono ponad 88 tysięcy dolarów. Wpłaty pochodziły przede wszystkim od mieszkańców okolicy oraz klientów sklepu, gdzie pracowała starsza pani.

Byłam zaskoczona – powiedziała Betty Glover, komentując rezultat zbiórki, podczas rozmowy z KDRV. – Nigdy nie przypuszczałam, że ludzie okażą się tak hojni. To niesamowite, że pomimo własnych ograniczeń finansowych, są skłonni dzielić się tym, co posiadają.

Dodaj komentarz