fbpx

Volkswagen Golf będzie produkowany w Polsce

W połowie listopada 2023 roku, Rada Nadzorcza koncernu Volkswagen AG zadecydowała, że część produkcji popularnego w Polsce modelu Golf zostanie przeniesiona z Niemiec do Polski. Od 2027 roku, samochody te będą wytwarzane w zakładach Volkswagen Poznań, gdzie obecnie powstają modele Caddy, zarówno w wersji osobowej, jak i dostawczej — informuje “Rzeczpospolita”.

Produkcja Golfa w Polsce będzie odbywać się w systemie MKD (medium-knocked-down), co oznacza, że do polskich zakładów trafią karoserie samochodów do dalszego lakierowania i montażu. Jak zaznacza “Rzeczpospolita”, nie podjęto jeszcze decyzji o skali produkcji oraz wersji modelu w Polsce. Wiadomo jednak, że fabryka w Poznaniu ma przejąć nadwyżki produkcyjne modelu Golf z fabryki w Wolfsburgu. Volkswagen Poznań, posiadający łącznie cztery zakłady produkcyjne, jest największym producentem samochodów w Polsce.

Poznań stanie się drugim miastem w Europie, gdzie będzie produkowany model Golf. Ten samochód, będący motoryzacyjną legendą, debiutował w 1974 roku i do tej pory sprzedano około 37 milionów egzemplarzy (przez 8 generacji). Golf od lat jest też jednym z najpopularniejszych samochodów w Polsce, zajmując trzecie miejsce w rankingu najczęściej kupowanych samochodów używanych i sprowadzanych do Polski.

Dodaj komentarz