fbpx

9-letni Daniel, który po zmroku odrabiał lekcje pod McDonaldem właśnie otrzymał pomoc

child 2

Zdjęcie dziewięcioletniego Daniela E. Cabrery z Filipin po raz pierwszy pojawiło się w sieci 23 czerwca. Umieściła je na swoim Facebooku studentka Joyce Torrefranca. Zdjęcie w ciągu zaledwie tygodnia obiegło świat. Dzięki temu chłopak otrzymał pomoc.

Dziewięciolatek spał z pięciorgiem rodzeństwa na stoisku, w którym jego mama sprzedaje jedzenie. Ich dom spłonął parę lat temu. Na stoisku nie ma prądu, ale za to są ławki dla klientów. Gdy zapadał zmrok, Daniel brał ławkę i zanosił na parking przy McDonaldzie, by odrobić lekcje przy świetle.

Po tym, jak zdjęcie trafiło do sieci, telewizja ABS-CBN zaprosiła chłopca i jego matkę do studia. Opowiedzieli swoją historię. Jego matka Christina Espinosa przyznała, że zarabia zaledwie 1,7 dolara dziennie. Potem, w stacji radiowej Teleradio, chłopiec wyznał, że w przyszłości chce zostać policjantem. Mówił też, że w przerwach od nauki lubi rysować. Najbardziej Supermana.

714058 1a2196d4 270a 11e5 9249 f9ea34ff76a1
Po tym wystąpieniu filipiński polityk Samuel Pagdilao przyznał chłopcu stypendium, a matce dofinansowanie do otworzenia własnego zakładu. Otrzymali również wsparcie od pracownika socjalnego.

Studentka, od której zdjęcia wrzuconego do sieci wszystko się zaczęło, napisała na Facebooku – Nie sądziłam, że zwykłe zdjęcie może coś zmienić.
Okazuje się, że może!! Często małe gesty potrafią zmienić czyjeś życie. Również nasze własne.

mandaue cebu street kid 20150626 003

Źródło:telegraph.co.uk

Dodaj komentarz