fbpx

Dziewczynka z brytyjskiego Redruth, która zaczęła trenować kick boxing, żeby obronić się przed szkolnymi dręczycielami, zdobywa mistrzostwo świata

Mieszkająca w Redruth Kiya Williams, która zaczęła trenować kick boxing zaledwie dwa lata temu, po tym, jak znęcano się nad nią w szkole, zdobyła potrójne mistrzostwo świata. Dziewięciolatka wróciła właśnie z Sycylii, gdzie brała udział w mistrzostwach świata Światowej Federacji Zjednoczonych Sztuk Walki (W.U.M.A) i zdobyła trzy tytuły.

Dziewczynka, która obecnie uczy się w szkole podstawowej w Treleigh i nad którą znęcano się w poprzedniej szkole, zaczęła trenować kick boxing w Byrne Black Belt Academy, żeby dodać sobie pewności siebie. Ostatni rok był dla niej niezwykły.

Jej mama, Rebecca Hunter, mówi: „Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak daleko zaszła przez dwa lata treningów, jaka jest pewna siebie i jak potrafi teraz stanąć bez strachu naprzeciw kogokolwiek. W tym roku osiągnęła tak wiele”.

Poza mistrzostwem świata Kiya zdobyła również:

  • trzy tytuły w Wielkiej Brytanii,

  • dwa tytuły Kwon grand slam,

  • tytuły podczas Bristol Open.

Pani Hunter dodaje: „Swój sukces Kiya zawdzięcza mistrzowi Edowi Byrne z Byrne Black Belt Academy, wszystkim fantastycznym instruktorom i oczywiście sobie. Wytrwale ćwiczy, a jej motto to „ciężko trenuj, walcz z łatwością”. Jest zdeterminowana, żeby odnieść sukces. Otrzymała niesamowite wsparcie od szkoły w Treleigh i obecnie to bardzo szczęśliwa mała dziewczynka.

 

Źródło: cornwalllive.com

Tłumaczenie: Natalia Szpak

Dodaj komentarz