fbpx

Ogród z paczki do montażu w mieszkaniu. Ikea opublikowała darmowe plany miniaturowej działki

Firma Ikea często zaskakuje swoimi pomysłami związanymi z ekologią, tym razem inżynierzy postanowili udostępnić darmowy projekt, pozwalający każdemu stworzyć spektakularny, stojący ogród w dowolnym miejscu.

Space10 to innowacyjny zespół zajmujący się projektowaniem wnętrz i przedmiotów codziennego użytku, wspierany przez firmę Ikea. Zespół opublikował właśnie plany do samodzielnego montażu żyjącej ekspozycji, mogącą wyżywić sporą grupę ludzi. Projekt nazywa się Growroom.

Growroom to sferyczny ogród, w którym można hodować warzywa, owoce lub zioła.

– Pozwala ludziom uprawiać własne jedzenie – lokalnie, w piękny i samowystarczalny sposób – napisali projektanci na Medium.

Zapewnia optymalne warunki, odpowiednią wilgotność i dostęp światła dla rosnących w niej ziół i warzyw. Daje również możliwość wyciszenia się i odpoczynku dla każdego, kto wejdzie do środka.

Konstrukcja ma około 275 centymetrów. Growroom pozwoli zatem hodować rośliny pod dachem.

Space10 pokazało Growroom pod koniec 2016 roku, plany konstrukcji właśnie udostępnione zostały wszystkim za darmo. Instrukcje ściągnąć można ze strony Space10 na GitHubie.

Ogród można wykonać z drewnianej sklejki oraz wkrętów.

Instrukcja montażu została opublikowana za darmo i jest bardzo prosta.

W środku panuje doskonała atmosfera, pozwalająca wyciszyć się i odpocząć.

Jak mówią twórcy projektu, „The Growroom pokazuje, jak miasta mogą same się wyżywić”.

Oryginalna, większa wersja The Growroom wzbudziła duże zainteresowanie, wiele osób pytało, gdzie można coś takiego kupić, lub jak zbudować to samemu.

„Stwierdziliśmy, że chcemy przyczynić się do promocji idei, zachęcającej do lokalnej produkcji żywności, dlatego udostępniliśmy cały projekt za darmo. Pozwala to każdemu wykonać taki ogród we własnym zakresie”.

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz