fbpx

Niedźwiedzica z młodymi szła prosto na leśniczego. Ten wykazał się opanowaniem i zareagował w niezwykły sposób

Kazimierz Nóżka to słynny leśniczy, który pracuje w północno-zachodniej części Bieszczad. Podczas leśnych patroli często natrafia na niedźwiedzią rodzinę, a nagrania umieszcza w sieci. To spotkanie było jednak wyjątkowe. Niedźwiedzica Aga mieszka w Bieszczadach i jest mamą dwójki rocznych niedźwiadków. Leśnicy martwią się, ponieważ zwierzęta nie zapadły w sen zimowy będący gwarancją bezpieczeństwa i zdrowia. Na szczęście, Kazimierz Nóżka robi, co może, by cała trójka przetrwała zimę – w ubiegłym miesiącu uratował zwierzęta przed napaścią stada wilków.

Na najnowszym nagraniu widać, jak Aga z małymi idzie wprost na leśniczego. Ten stanowczym tonem mówi „Nie!”. Niedźwiedzica przez chwilę się waha, po czym posłusznie zmienia drogę, a małe niedźwiadki biegną za nią. Nagranie udostępnił na Twitterze Krzysztof Trębski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. „Nie wiem, jak leśniczy Kazek z bieszczadzkiego Nadleśnictwa Baligród to robi, ale robi to, znowu… Wpadłszy na niedźwiedzią rodzinę (kilka metrów!), mówi 'nie’ i zwierzęta po prostu zmieniają trasę…” – napisał na Twitterze, po czym dodał: „Nauczył niedźwiedzie polskiego? Taki ma autorytet? Poznają w nim przyjaciela?

Zobaczcie to na filmie:

https://twitter.com/ktrebski/status/964140432501428224?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2Fry7HL-VvG%2F

 

Źródło: YouTube, Twitter

Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz