fbpx

Po zakupach w tym sklepie nie musisz wyrzucać śmieci. W Katowicach powstało pierwsze miejsce wolne od plastiku

Z tego sklepu możesz wyjść ze spokojnym sumieniem, przynajmniej jeśli chodzi o ekologię. Właścicielka mieszczącego się przy ul. 3 Maja sklepu “Symbioza”, zaprasza do pierwszego w Katowicach miejsca wolnego od sztucznych opakowań. 

Plastik może się rozkładać nawet do 1000 -ca lat. Jest to przerażająca wizja, biorąc pod uwagę to, że przeciętny Polak produkuje rocznie ponad 160 kg plastikowych śmieci, z samych tylko opakowań! Łatwo sobie wyobrazić, jaki ma to wpływ na stan środowiska naturalnego.

Wystarczy wybrać się na spacer do lasu, aby spotkał nas przygnębiający widok, porozrzucanych dookoła, plastikowych opakowań. Foliowe woreczki, siatki na owoce, butelki typu PET i plastikowe nakładki na papierowe EKO kubki to niestety smutna codzienność. Nawet kupując warzywa na straganach, niejednokrotnie pakujemy je w plastik.

Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że takie postępowanie to droga w kierunku przepaści, nad którą prędzej czy później wszyscy staniemy. Jedną z nich jest Iwona Słaboń, właścicielka nowo otwartego sklepu “Symbioza”, który jest całkowicie wolny od plastiku.

Na półkach, w szufladach czy słojach znajduje się tylko to po co przyszedł klient, czyli produkt. Pomysł na Symbiozę został zaczerpnięty z Kopenhagi, gdzie sklepy wolne od opakowań zyskały ogromną popularność.

Produkty są świeże, dobrej jakości i gotowe do sprzedaży w dokładnie takiej ilości, po jaką przyszliśmy. Koniec z wyrzucaniem nasion słonecznika, bo zalęgły się w nich mole. Koniec z marnowaniem kasz, ryżu i makaronów, bo kto jest w stanie szybko zjeść kilogram sypkiego produktu? Z regałów w Symbiozie nie wychylają się w naszym kierunku krzykliwe opakowania, brak tu reklam i zachęty do kupienia czegoś więcej niż rzeczy, po które przyszliśmy.

Zakupy można zapakować we własne pojemniki lub zaopatrzyć się na miejscu w słoiki różnych pojemności albo przyjazne środowisku papierowe torby.
Na klientów czeka stale powiększający się wachlarz produktów spożywczych, naturalnych kosmetyków i innych ekologicznych nowości. Wizytę w Symbiozie polecamy wszystkim, którzy mają na uwadze dobro naszej planety oraz tym, którzy po prostu nie lubią wynosić codziennie śmieci do nieapetycznie pachnących kontenerów.

Dodaj komentarz