fbpx

Kobieta przebiegła półmaraton w czasie 1:29 pchając wózek z trójką dzieci

90 minut w półmaratonie to czas, który wiele osób chciałoby osiągnąć. 34-letnia Cynthia Arnold zrobiła to pchając wózek z trójką dzieci i tym samym pobiła światowy rekord o prawie 20 minut!

Bieg w tempie 4:13 niejednemu biegaczowi, jak i niejednej biegaczce może sprawić problem na krótszych dystansach. Tymczasem to było średnie tempo biegu Amerykanki Cynthii Arnold, która z czasem 1:29:08 pokonała półmaraton w Montanie, cały czas pchając wózek z trójką dzieci (11 miesięcy, 3 lata i 6 lat). To prawie o 20 minut szybciej od dotychczasowego rekordu Guinnessa w biegu z wózkiem i trójką dzieci. Poprzedni należał także do Amerykanki  – Ashlee Eskelsen (1:47:32).

Wózek razem z dziećmi ważył ok. 68 kg, zatem pchanie go nawet na niewielkich przewyższeniach wymagał nie tylko wytrzymałości, ale również siły.

Dlaczego biegaczka wychodząc na trening czy zawody, zabiera ze sobą dzieci?

„Chciałabym, żeby moje dzieci wiedziały, że jeśli ciężko pracujesz, to możesz robić rzeczy wielkie” – powiedziała w wywiadzie dla fleetfeet.com.

Kobieta również kilka rad dla innych mam:

„To, że masz dziecko, nie oznacza, że powinnaś przestać robić to, co kochasz. Rodzice często myślą, że skoro mają dzieci, nie mogą być już aktywni. Dzieci nie powinny zmieniać twojego życia w ten sposób. Dobrze jest, jeśli maluchy widzą rodzica aktywnego, który zachęca ich do zdrowego stylu życia. Twoje treningi wykonywane z dzieckiem będą może gorzej rozplanowane, ale nie niemożliwe do wykonania.”

Łatwo się domyśleć, że Cynthia jest w stanie osiągać świetne wyniki również w biegu bez wózka. W 2016 roku, krótko po urodzeniu drugiego dziecka, przebiegła maraton w czasie 2:49:18.

Źródło: fleetfeet.com

Dodaj komentarz