fbpx

W Norwegii zainstalowano znak na przejściu, nawiązujący do słynnego skeczu. Jak zareagowali przechodnie?

W miejscowości Ojre w Norwegii, pewien artysta postanowił urozmaicić codzienną czynność, jaką jest przechodzenie przez pasy. Przed przejściem pojawił się znak, zachęcający do przekroczenia jezdni w sposób, który możemy zobaczyć w znanym skeczu Monty Pytona – „Ministerstwo Głupich Kroków”.

Ta instalacja artystyczna powstała w hołdzie dla Jona Cleese, założyciela słynnego „Latającego Cyrku”.

Autor pomysłu, Reidar Johanne, powiedział w wywiadzie dla lokalnych mediów, że projekt powstał głównie po to, aby wywołać uśmiech u jak największej ilości osób.

„Nie ma w tym żadnej głębokiej refleksji” – mówi artysta.

Urzędnicy z Zarządu Dróg Publicznych nie podzielili jednak entuzjazmu twórcy tej ekspozycji. Powiedzieli, że znaki powinny być usunięte.

Na szczęście burmistrz Kjersti Nythe Nilsen ma poczucie humoru i nieco buntowniczą duszę.

„Uważam że znaki te powinny pozostać. Nie są one uciążliwe i są bardzo podobne do zwykłych znaków przejścia dla pieszych. W rzeczywistości nikt nie zauważył, że je zmieniliśmy, bo przecież były tam przez kilka miesięcy” – mówi Nilsen.

Burmistrz ogłosiła, że pomimo ostrzeżeń ze strony norweskiego Zarządu Dróg Publicznych, nie planuje usunięcia znaków.

Pomysł skopiowano również  Kanadyjskiej w Ottawie. Osobiście uważamy, że pomysł z „Głupimi Krokami” jest świetnym lekarstwem na nudne dojazdy do pracy i powinien być powielony na całym świecie :).

Dla przypomnienia oryginał:

 

Źródło: good-news.center

Dodaj komentarz