fbpx

Podczas wizyty w Polsce Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz warszawskiego hospicjum!

Metallica znana jest nie tylko ze swojej muzyki, ale również z szerokiej działalności charytatywnej. Podczas wizyty w Polsce, zespół postanowił przekazać ponad 200 tysięcy złotych na rzecz hospicjum w Warszawie

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci:

21 sierpnia 2019 r. Matallica – amerykański zespół heavymetalowy w składzie: Robert Trujillo, Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammet – zagrała w Warszawie koncert.
 
Impreza odbyła się na wypełnionym po brzegi PGE Stadionie Narodowym. Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 zł. Darowiznę w imieniu Fundacji WHD odebrali widoczni na zdjęciu z zespołem (w kolejności od lewej): Wojciech Marciniak, Elżbieta Tokarska i Marta Januszaniec.
 
Podczas krótkiej rozmowy, członkowie zespołu z zainteresowaniem słuchali informacji o zakresie prowadzonej przez Fundację działalności.
 
Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy.
 
Dziękujemy!
Źródło: eskarock.pl
Foto: Screen z Facebooka/ AllWithinMyHandsFoundation

Dodaj komentarz