fbpx

Słowacka lekarka pomogła już 147 pacjentom z cukrzycą typu 2 odstawić leki dzięki planowi żywienia opartemu na produktach roślinnych

 

Pod okiem Dr. Janki Lejavovej, doktor nauk medycznych, pacjenci przestrzegali zasad NFI (Natural Food Interaction), spersonalizowanego planu żywieniowego opartego na naturalnych produktach roślinnych, co już przyniosło niesamowite efekty w Krajowym Badaniu na Słowacji – aż 82,9% pacjentów zgłosiło, że w przeciągu 20 tygodni byli w stanie zrezygnować ze wszystkich leków.*

Te wyniki są obecnie przekazywane do kilku głównych czasopism przez uznanego badacza nad cukrzycą, profesora Emila Martinka, włączając “Forum Diabeticum”, “Diabetes and Obesity” i “Diabetes Care”.

Protokół NFI

Został on opracowany przez biznesmena Davida Hickmana i naukowca z dziedziny biologii molekularnej, Zuzanę Plevovę. Te zasady żywienia są specjalnie dopasowane do każdego na podstawie indywidualnego wzrostu, wagi, wieku, płci, przyjmowanych leków i diagnozy.

Stworzony dla osób z cukrzycą typu 2, plan jest odżywczo zrównoważony, nie zakłada restrykcji kalorycznej, i według doniesień prowadzi do wyrównania poziomów glukozy we krwi, a także do średniej utraty wagi 3 kg tygodniowo.

 

Sukces pacjenta

Pośród licznych osób, które osiągnęły sukces z NFI, jest Tereza G, 33-letnia kobieta, która od 3 lat zmaga się z cukrzycą. Po 13 tygodniach stosowania się do zasad protokołu, straciła 15 kilogramów i osiągnęła prawidłowe stężenie glukozy we krwi.

Tereza niepokoiła się tym, jak leki na cukrzycę i sama choroba mogłyby wpłynąć na dziecko, więc Dr. Lejavova przeprowadziła ją przez leczenie, dzięki czemu kobieta teraz lepiej czuje się z perspektywą zajścia w ciążę.

Inny pacjent, Edward T, zmagał się z chorobą od lat, próbował różnych diet, jednak nie zdołał sobie pomóc. Po 17 tygodniach postępowania według protokołu stracił 21 kilogramów i mógł zrezygnować z leków.

Pozostali pacjenci już w najbliższych miesiącach mają przerwać zażywanie swoich leków. Tysiące osób na całym świecie stosuje się teraz do zasad żywieniowych NFI, a według samego założyciela, Davida Hickmana, łączna liczba osób, które mogły dzięki tej diecie zrezygnować z leków na cukrzycę, wynosi prawie 1000.

 

Poprawa jakości życia

“Bardzo się cieszę, że tyle pacjentów zdołało poprawić swoje życie; metoda protokołu NFI pozwala odwrócić cukrzycę typu 2, ale koniec końców, wszystko zależy od samego pacjenta” – powiedział David Hickman w wywiadzie z Plant Based News.

“Każdy z NFI zawsze cieszy się z każdej osoby, która zdecyduje się zmienić coś w swoim życiu i poprawić swoje zdrowie. Cieszymy się, że jesteśmy tego częścią.”

“Protokół NFI jest dobry dla każdego, ale ostatecznie wszystko zależy od indywidualnego pacjenta i od tego, czy będzie przestrzegać zasad tego spersonalizowanego planu.”

 

“Szczególne uczucie”

“To naprawdę szczególne uczucie, móc dzielić się sukcesami innych z tym protokołem” – dodaje Dr. Janka Lejavova.

“12-letnia praca w branży medycznej przyniosła ze sobą nieraz wiele rozczarowań, jednak teraz moja nadzieja powróciła. Dieta NFI nie tylko przypomniała mi, dlaczego w ogóle zajęłam się medycyną, ale i pozwoliła mi zacząć działać. Bardzo się cieszę, że teraz mogę naprawdę pomóc moim pacjentom w powrocie do zdrowia.”

 

Plany posiłków NFI są dostępne dla wszystkich

Tutaj (https://www.plantbasednews.org/nfi/meal-plan) można dowiedzieć się więcej na temat NFI, włączając w to cytowane wypowiedzi zadowolonych klientów. Wszyscy mogą nabyć plan NFI tutaj (https://www.plantbasednews.org/nfi/meal-plan).

*Protokół NFI pomógł 82.9% pacjentów przerwać stosowanie wszystkich leków na cukrzycę w przeciągu 20 tygodni (na podstawie weryfikowalnych danych 831 osób). Pod nadzorem medycznym, odwrócenie skutków cukrzycy typu drugiego u osób postępujących zgodnie z protokołem NFI następuje w 93,6% przypadków (na podstawie grupy pacjentów Dr. Lejavovy, złożonej ze 117 osób).

 

Źródło: plantbasednews.org

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz