fbpx

Władze Poznania walczą ze śmieciami. W tym roku zlikwidowano już ponad 700 nielegalnych wysypisk

Poznańskie służby wzięły się z zapałem za sprzedanie miasta i obszarów podmiejskich, w tym roku usunięto już ponad 700 nielegalnych składowisk śmieci. To ponad 200 więcej niż w analogicznych okresach 2020 i 2019 roku.

Strażnicy interweniowali ostatnio m.in. przy ul. Trzebiatowskie, gdzie w jednym z budynków osoby, które tam przebywały, nagromadziły w krótkim czasie  duże ilości odpadów, które stały się siedliskiem insektów i gryzoni. Sprawcy zostali ukarani wysoką grzywną, nakazano im także uprzątnięcie terenu. Innym przykładem są dwa worki wypełnione odpadami z gospodarstwa domowego, które od dłuższego czasu leżały na poboczy przy ul. Michałowo. W ustaleniu sprawców pomogli sami mieszkańcy.

Uprzątnięto także tereny nadwarciańskie, gdzie nad brzegiem rzeki podrzucono pozostałości z remontu – gruz, plastikowe opakowania, dywan i wiele innych przedmiotów – w tym wypadku porządkowaniem zajęła się firma sprzątająca obszary miejskie.

Do straży miejskiej trafiło już ponad 2755 informacji o zaniedbanych miejscach. Są to zgłoszenia dużych wysypisk odpadów, ale i brudnych chodników. W wyniku interwencji podjętych po sygnałach mieszkańców strażnicy ukarali 1023 osoby, a 20 spraw przekazali do rozpatrzenia przez sądy. Do instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie czystości przekazano 4769 zaleceń sprzątania. Jak podkreślają strażnicy miejscy, dobrą praktyką przyjętą w Poznaniu są spotkania funkcjonariuszy z pracownikami Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz współpraca z innymi miejskimi jednostkami (m.in. Zakładem Lasów Poznańskich czy Zarządu Zieleni Miejskiej).

Zgłoszenia ze wskazaniem nielegalnych wysypisk można wysyłać na adres sm@um.poznan.pl.

Dodaj komentarz