fbpx

Samotna matka dostała dom wydrukowany w drukarce 3D

April Stringfield jest samotną matką, która wychowuje 13-letniego syna. Jeż życie nie było łatwe, jednak w końcu los się do niej uśmiechnął. Kobieta dostała innowacyjny dom, który został wydrukowany przy pomocy drukarki 3D. Jak podkreśla międzynarodowa organizacja pomocowa Habitat for Humanity to jeden z pierwszych takich budynków w USA.

Drukowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynku o powierzchni 111 mkw. trwało w sumie 12 godzin. Jak przekazało Habitat for Humanity, skróciło to standardowy czas budowy o co najmniej cztery tygodnie.

Nowy dom wyposażony jest w trzy sypialnie i dwie łazienki. Dom został także wyposażony w drukarkę 3D, dzięki czemu jego nowi mieszkańcy będą mogli sami drukować potrzebne części.

Materiał używany przez drukarkę to zwykły beton, dzięki czemu zmniejszono koszt przedsięwzięcia. Ceny drewna, z którego w USA zwykle buduje się domy, wzrosły w kraju o 50 proc. od początku pandemii COVID–19. Betonowe ściany chronią o wiele lepiej przez tornadami i huraganami.

Stringfiel łączy wychowywanie syna z pracą w trzech miejscach. Mimo to nie mogła sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania i dlatego zwróciła się o pomoc do Habitat for Humanity.

Wybudowanie domu przez organizację to wspólny wysiłek wolontariuszy i przyszłych właścicieli czterech kątów, którzy zazwyczaj razem budują i odnawiają niedrogie domy.

Stringfield przepracowała 300 godzin na rzecz organizacji, zanim została zakwalifikowana do otrzymania własnego domu.

W trakcie budowy jest już inny dom drukowany w drukarce 3D organizacji Habitat for Humanity w stanie Arizona.

One thought on “Samotna matka dostała dom wydrukowany w drukarce 3D

Dodaj komentarz