fbpx

Powstał poruszający mural upamiętniający Chadwicka Bosemana

Chadwick Boseman, aktor wcielający się w Black Panthera, odszedł niespodziewanie 28 sierpnia 2020 roku. Disney postanowił uhonorować gwiazdę Marvela muralem.

Z końcem sierpnia 2020 świat obiegła smutna wiadomość. W wieku 43 lat zmarł Chadwick Boseman – aktor, który zasłynął z roli Black Panthera w filmach Marvel Studios. Postanowiono uhonorować gwiazdora muralem, który poruszy wszystkich miłośników Bosemana.

Artysta Nikkolas Smith stworzył dzieło upamiętniające aktora.

„Ten mural jest wyjątkowy. Mój hołd dla Króla Chada znajduje się na ścianie pokazowej w Downtown Disney. To dla mnie zatoczenie pełnego koła: moje ostatnie dwa przedsięwzięcia jako Disney Imagineer z zeszłego lata to praca nad projektami Szpitala dziecięcego i Avengers Campus. Dla milionów dzieciaków T’Challa stał się życiową legendą, a nie było nikogo bardziej godnego niesienia tego tytułu niż Chadwick Boseman. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem uhonorować życie i cel Chadwicka w ten sposób. Jestem wdzięczny rodzinie Disneya, za wspieranie mnie na mojej artystycznej drodze.” – czytamy w opisie pod zdjęciem.

Mural znajduje się w Disneylandzie w Downtown Disney w kalifornijskim mieście Anaheim. Chociaż park rozrywki jest aktualnie zamknięty, obszar ze sklepami został udostępniony fanom Disneya.

Dzieło Smitha przedstawia Bosemana w roli Black Panthera. T’Challa nie ma na sobie maski. Uśmiechnięty pochyla się w kierunku zamaskowanego chłopca, którego jest idolem, symbolizującego miliony czarnoskórych dzieciaków z całego świata. Król Wakandy jest dla nich bardzo ważną postacią – kimś, z kim mogą się utożsamiać. Obie postacie wykonują charakterystyczny gest. Skrzyżowane na piersi ręce to pozdrowienie Wakandy, pojawiające się w filmie „Black Panther”, które na stałe weszło do popkultury.

Boseman stał się symbolem. Nie tylko dlatego, że wcielił się w pierwszego czarnoskórego superbohatera z MCU, ale również z powodu swojej cichej walki z nowotworem. Nic więc dziwnego, że postanowiono upamiętnić jego życie dziełem sztuki.

 

Dodaj komentarz