fbpx

Powstaje największy w Europie budynek drukowany w 3D

Prace nad budową projektu zaczęły się w końcu marca, a ich zakończenie przewidziane jest na koniec lipca.

Koncepcja innowacyjnego budynku powstała z myślą o współpracy technologicznego lidera w dziedzinie druku budynków, firmy PERI 3D Construction, z deweloperami z KRAUS GRUPPE. Realizacja inwestycji odbywa się na rzecz niemieckiego przedsiębiorstwa, Heidelberg IT Management, które zajmuje się zarządzaniem danymi w chmurze.

Wyjątkowy budynek zostanie zbudowany w całości z materiałów pochodzących z recyklingu.

Planowane jest również zastosowanie szybkich drukarek budowlanych BOD2 3D od firmy COBOD. Drukując powierzchnię 4 metrów kwadratowych na godzinę, ściany budynku mają być gotowe w niespełna 140 godzin. Ostatecznie, zbudowane centrum informatyczne w Heidelbergu będzie miało 54 metry długości, 11 metrów szerokości i 9 metrów wysokości.

Architekci z biur SSV Architekten i Mense-Korte, którzy mieli okazję współpracować z firmą PERI 3D Construction, zwracają uwagę na główne atuty druku 3D, takie jak szybkość realizacji i swoboda w tworzeniu projektów.

Projekt ten zdecydowanie ma charakter zrównoważony.

Zdaniem ekspertów, zastosowanie technologii druku 3D w budownictwie pozwoli na redukcję emisji dwutlenku węgla o 55 proc. w porównaniu do tradycyjnie budowanych obiektów.

– Cieszymy się, że mamy możliwość stworzenia w ramach tego projektu naszego największego jak do tej pory budynku drukowanego w 3D – podkreśla dr Fabian Meyer-Brötz, dyrektor zarządzający PERI 3D Construction.

Dodaj komentarz