fbpx

Ukrainka została Miss Japonii

Pochodząca z Ukrainy Carolina Shiino,  została uznana za najpiękniejszą kobietę w Japonii, pomimo swojego europejskiego wyglądu. Jej triumf w konkursie Miss Japonii wywołał spore zainteresowanie i sprowokował dyskusje na temat japońskiej tożsamości.

Japonka z Ukrainy

26-letnia Carolina Shiino pochodzi z Ukrainy. W wieku pięciu lat przeprowadziła się z rodzicami do Japonii, gdzie obecnie mieszka. Wychowywała się w Nagoi, jednym z największych obszarów miejskich w Japonii, zamieszkanym przez około 9 milionów osób.

Carolina jest zawodową modelką i w 2023 roku przyjęła japońskie obywatelstwo. „Chociaż nie wyglądam jak typowa Japonka, moje myślenie i odczuwanie są japońskie” – stwierdziła.

W tym roku 26-latka zdecydowała się wziąć udział w jednym z najważniejszych konkursów piękności w kraju, czyli w wyborach na Miss Japonii.

Ukraińska modelka zdobywa tytuł Miss Japonii

Mimo europejskiego wyglądu, charakterystycznego w jej rysach twarzy i sylwetce, to właśnie Carolina Shiino zyskała uznanie jury i wygrała konkurs Miss Japonii w poniedziałek 22 stycznia.

„Rasowe bariery były przeszkodą w byciu zaakceptowanym jako Japonka” – wyznała Shiino.

Dla niektórych jej wygrana jest symbolem zmieniających się czasów, podczas gdy inni kwestionują, czy powinna być reprezentantką japońskiego piękna. Ai Wada, organizatorka konkursu, podkreśliła, że prawdziwe japońskie piękno znajduje się w sercu, a nie w genach czy wyglądzie.

To nie pierwszy raz, kiedy zwyciężczyni Miss Japonii różni się od typowej japońskiej urody. Dziesięć lat temu tytuł ten zdobyła Ariana Miyamoto, córka Japonki i Afroamerykanina, co nadało jej wyjątkowy wygląd.

Dodaj komentarz