fbpx

Piotr Hercog zajął pierwsze miejsce w Baikal Ice Marathon, jednym z najtrudniejszych biegów na świecie. Drugi na mecie był również Polak Łukasz Zdanowski.

9th Lake Baikal Ice marathon in Siberia, Russian Federation March 3 2013 Only 150 entrants are accepted for the gruelling marathon, rated one of the toughest in the world, less than 100 run the full marathon, the rest complete a half marathon distance

Baikał Ice Marathon to ekstremalne zawody rozgrywane w Listwiance, 60 km od Irkucka. Zawodnicy rywalizują po zamarzniętym, najgłębszym jeziorze na Syberii. To jeden z najbardziej ekstremalnych płaskich maratonów na świecie. Biegacze ścigają się przy -20 stopniach Celsjusza, na pokrywie lodowej o grubości 1,5 metra.

To pierwsze zwycięstwo polskiego biegacza w tych ekstremalnych zawodach. 40-letni Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team, przekroczył metę po 3 godzinach i 55 minutach Świetny wynik osiągnął również Łukasz Zdanowski, który z czasem 4 godziny i 7 minut, zajął drugie miejsce.

BAIKAL_MARATHON_1

Z pewnością był to jeden z moich najcięższych maratonów. Biegło się bardzo ciężko. Obawiałem się silnego wiatru, ale największą przeszkodą – praktycznie od 10. km – był śnieg na trasie, zapadający po kostki – mówił Piotr Hercog, zaraz po przekroczeniu mety.

Więcej na polskabiega.sport.pl

Dodaj komentarz