fbpx

Przytulanie brzozy regeneruje umysł i ciało

 

Czujesz się źle, brakuje Ci energii, masz wrażenie, że Twój organizm pracuje na zwolnionych obrotach? Przytul się do drzewa. Ich leczniczy wpływ na organizm ludzki potwierdzają badania naukowe. Przebywanie w obecności drzew i krzewów pobudza organizm do samoleczenia.

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, substancje zawarte w liściach, kwiatach i korze wielu drzew mają właściwości bakteriobójcze, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Soki i olejki poprawiają samopoczucie i dodają sił. Co więcej, drzewa jonizują ujemnie normując tym samym ciśnienie krwi, przyspieszając metabolizm i odprężając układ nerwowy. Niedobór jonów ujemnych grozi zwłaszcza mieszkańcom dużych miast i osobom pracującym w zamkniętych pomieszczeniach bez roślin. Wywołują go m.in. praca komputerów, telewizorów, spaliny i dym papierosowy.

Lecznicze działanie drzew ma swoją naukową nazwę – sylwoterapia, inaczej drzewoterapia. Metoda ta wykorzystywana jest także do rewalidacji dzieci upośledzonych umysłowo.

Obejmowanie drzewa sprzyja szybszemu przyswajaniu sobie wiedzy, lepszemu zapamiętywaniu, poprawia nastrój i dodaje energii. Najlepiej działającym na człowieka drzewem jest brzoza, a także lipa oraz sosna. Jeśli chcesz się osobiście przekonać o pozytywnym działaniu drzewoterapii wybierz się na spacer po lesie. Spróbuj objąć drzewo i opleść je nogami. Dotykanie, głaskanie i przytulanie się do niego ułatwi powrót do równowagi z naturą, a pierwsze efekty powinno się odczuć już w ciągu kilku minut.

Źródłó: trueactivist.com, fot. favimages.com

One thought on “Przytulanie brzozy regeneruje umysł i ciało

  • 13 grudnia 2018 at 15:20
    Permalink

    Każde drzewo o polaryzacji dodatniej pnia w okresie gdy krążą soki ma właściwości energetyczne korzystne,oczyszcza ałre i stymuluje układ energetyczny, wystarczy tylko oprzeć się.

    Reply

Dodaj komentarz