fbpx

Młody piłkarz Galatasaray celowo zmarnował rzut karny. „Pierwszy kandydat do nagrody Fair Play”

13-letni piłkarz tureckiego Galatasaray Stambuł pokazał to to znaczy prawdziwa gra Fair Play. Młody piłkarz celowo zmarnował rzut karny, który chwilę wcześniej został podyktowany za rzekomy faul na nim. Chłopak wiedział, że jego upadek w polu karnym nie wynikał, jak uznała sędzia, z nieprzepisowej gry rywala – dlatego postanowił skorygować jej decyzję kopiąc piłkę poza boisko.

Zdarzenie miało miejsce w meczu młodzieżowych drużyn Galatasaray z lokalnym rywalem Istanbulsporem. 13-latek wbiegł w pole karne rywali, a następnie przewrócił się.

Sędzia podyktowała rzut karny, mimo protestów zawodników Istanbulsporu. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam „poszkodowany”. 13-latek specjalnie kopnął piłkę obok bramki.

Jego postawę fair play docenili przeciwnicy. Zawodnik otrzymał podziękowania od rówieśników, kilku z nich zaczęło nawet bić brawo. Mimo „zmarnowania” rzutu karnego, drużyna Galatasaray wygrała spotkanie 2:0.

  • To pierwszy w tym roku kandydat do nagrody Fair Play (fundowanej przez FIFA) – ocenił dziennikarz Polsat Sport Bożydar Iwanow.

Źródło, The Guardian, Polsat News

Dodaj komentarz