fbpx

Na Dolnym Śląsku wyruszy pierwsza karetka dla zwierząt

Wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt wzywani są do potrąconych saren czy okaleczonych psów. Aby mogli udzielać szybkiej, fachowej pomocy, potrzebują karetki. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, udało się zebrać pieniądze na zakup pierwszego na Dolnym Śląsku ambulansu dla zwierząt.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt od lat prowadzi działania mające na celu szeroko rozumianą ochronę zwierząt. Wolontariusze wykonują każdego roku setki interwencji dotyczących zwierząt. Często są to sytuacje, gdy konające zwierzęta potrzebują natychmiastowej pomocy. Aby móc skutecznie nieść pomoc potrzebującym zwierzętom potrzebny był specjalistyczny sprzęt.

DIOZ postanowił zorganizować zbiórkę na zakup karetki dla zwierząt. Udało się zebrać pełną kwotę i ambulans już niedługo wyruszy na ulice.

Ma to być  profesjonalny pojazd, wyposażony w instalację do podawania tlenu, przyrządy do monitoringu czynności życiowych, nosze, klatki do przewozu zwierząt, klimatyzację, wentylację i ogrzewanie.

Będzie to pierwszy ambulans dla zwierząt na Dolnym Śląsku i drugi w Polsce. Obecnie tylko województwo mazowieckie posiada taki pojazd. Tymczasem na zachodzie Europy jest to standard. Np. w Holandii każda gmina ma dwie takie karetki.

Dodaj komentarz