fbpx

Małe dziecko bawi się z młodym lampartem. Niesamowita reakcja drapieżnika

Wideo zostało nakręcone w ogrodzie zoologicznym w Filadelfii. Widać na nim młodego lamparta, który przez szybę bawi się z małą dziewczynką, zachowując się przy tym, jak domowy kot.

ZOO w Filadelfii zostało niedawno otwarte i od razu wypełniło się rodzinami z dziećmi. Obiekt zamieszkuje niemal 1300 zwierząt, z których większość to rzadkie i zagrożone gatunki. Każdego roku odwiedza go ponad 1,2 miliona osób. Jednym z mieszkańców ogrodu jest młody lampart amurski, podgatunek lamparta plamistego występującego na terenach azjatyckiej części Rosji i w północno-wschodnich Chinach. Jest jednym z najbardziej zagrożonych gatunków drapieżnych ssaków. Obecnie na wolności żyje mniej niż 100 lampartów amurskich, znacznie więcej można ich spotkać w ogrodach zoologicznych.

Dziewczynka bawi się z lampartem

Taki właśnie kot został bohaterem amatorskiego filmiku, nakręconego w ZOO w Filadelfii. Widać na nim, jak drapieżnik bawi się przez szybę z małą dziewczynką. Dziecko pokazało lampartowi swojego pluszaka, który wzbudził jego wielkie zainteresowanie.

One thought on “Małe dziecko bawi się z młodym lampartem. Niesamowita reakcja drapieżnika

  • 10 kwietnia 2023 at 14:24
    Permalink

    Ciekawe jak bawiłby ten miły lampart się bez tej szyby? 🙂

    Reply

Dodaj komentarz