fbpx

Szczęśliwy finał poszukiwań 8-letniej Julii. Dziewczynkę znaleziono po dwóch dniach w lesie

Po dwóch dniach poszukiwań odnaleziono 8-letnia Julię z Niemiec  – poinformowała czeska policja. Dziewczynka zaginęła w górskim lesie, przy granicy z Niemcami, gdzie wybrała się na wycieczkę z rodziną. W akcji poszukiwawczej brały udział setki osób.

“Jestem całkowicie wstrząśnięty, ale szczęśliwy. To świetna wiadomość, na którą czekaliśmy od niedzieli” – powiedział gajowy Martin Semecký z Lasów Miejskich Domažlice, który odnalazł dziewczynkę.

Jak poinformował, Julia była ok. 3,5 km od góry Čerchov.

Czeska policja powiadomiła, że ośmiolatka została przekazana pod opiekę ratowników medycznych. Według nich dziewczynka była przytomna, wychłodzona i zmęczona. Nie miała obrażeń, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zaginęła podczas weekendowej wycieczki z rodziną

W poszukiwaniach 8-latki brały udział setki osób. Przeszukiwano lasy w górach na pograniczu Bawarii i Czech. Dziewczynka była z rodzicami, bratem i kuzynem na wycieczce na górze Čerchov, najwyższym szczycie Lasu Górnego Palatynu.

Dzieci bawiły się w lesie i niebezpiecznie oddaliły od rodziców. Kiedy ci nie mogli znaleźć swoich pociech, poprosili o pomoc ratowników górskich.

 

Dodaj komentarz