fbpx

Rosyjski naukowiec twierdzi, że odkrył sekret długowieczności

Rosyjski naukowiec Anatoli Brouchkov twierdzi, że poznał sekret wiecznego życia. Wstrzykuje sobie specjalne bakterie, które mają 3,5 miliona lat.

Anatoli ma 58 lat, jest kierownikiem na jednej z katedr, na uniwersytecie w Moskwie. Mężczyzna odkrył bakterie zwane Bacillus F, które pozostawały przy życiu przez miliony lat, w wiecznej zmarzlinie.

Naukowiec wierzy, że nie wszystko się starzeje. Rozpoczął więc eksperymenty które miały tego dowieźć.
Wyniki były zaskakujące. Zaobserwowano poprawę samopoczucia oraz stanu zdrowia, ale nikt nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. „To nie był do końca prawdziwy eksperyment naukowy, dlatego nie mogę profesjonalnie opisywać jego skutków” – powiedział Anatoli.

Naukowiec zaczął również prowadzić badania na sobie. Efekt był bardzo zaskakujący. „Zacząłem pracować dłużej, na grypę nie chorowałem już od dwóch lat” – zdradził Brouchkov gazecie “Siberian Times”. Nie ma jednak specjalnego medycznego sprzętu, by udowodnić, że to wynik działania bakterii.

 „Wieczna zmarzlina się roztapia, przypuszczam że bakteria już wcześniej dostała się do środowiska, do wody. Miejscowa ludność,  przez długi czas mieli styczność z tymi bakteriami, wydaję się że żyli dłużej niż inne populacje. Nie było więc niebezpieczeństwa dla mnie.”

Naukowiec przyznał, że nie miał pojęcia, co tak dokładnie bakterie dla niego robią.

“Jeszcze nie wiemy dokładnie, jak to działa, nie możemy zrozumieć mechanizmu, ale widzimy skutki. Być może były pewne skutki uboczne, ale by to dostrzec, potrzebny jest specjalny sprzęt medyczny. Oczywiście, takie eksperymenty należy przeprowadzać w klinice, ze specjalnym wyposażeniem i statystykami, wtedy moglibyśmy jasno potwierdzić efekty tych doświadczeń.”

“Jeśli uda nam się odkryć w jaki sposób bakterie pozostają przy życiu, prawdopodobnie będziemy w stanie znaleźć narzędzie do przedłużenia naszego życia.” – powiedział Anatoli w wywiadzie.

„Jest jeszcze za wcześnie, bym mógł ogłosić, że bakterie nie szkodzą, a zapobiegają starzeniu. Nadal prowadzę eksperymenty. Chcę dowieść, że ta nauka powinna się rozwijać. Działanie bakterii jest naprawdę niezwykłe” – dodaje naukowiec.

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz