fbpx

Świat, który możemy wybrać

Aby wznieść się ponad zwyczajową tendencję, która każe nam skupiać się na tragediach i dramatach świata, rozważ takie pytanie – Skoro tworzymy to wszystko, co z uczuciem jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, dlaczego mielibyśmy inwestować w apokaliptyczne wizje? Uważamy, że nadszedł czas wyobrazić sobie, z wyraźnymi szczegółami, jak mogłaby wyglądać lepsza przyszłość – zobacz wewnętrznym okiem cywilizację na wyższym poziomie rozwoju, która zapewnia moc wszelkim pozytywnym działaniom, poprzez rozsądne korzystanie z ogólnodostępnej energii wszechświata.
Wyobraź sobie miejsce, w którym mieszkasz – niech rozkwita pod czystym niebem. W takim świecie nawet wielkie miasta są mniej hałaśliwe, a powietrze w nich – bardziej orzeźwiające. Silniki spalinowe zastąpiono cichymi silnikami elektrycznymi, dlatego możesz usłyszeć szept i śpiew wiatru i ptaków. Huk i ryk ruchu ulicznego ucichł – nawet w samym sercu miasta można rozmawiać przyciszonym głosem, a nocą panuje spokój.

havvada_island_112416
Jak smakuje świeże powietrze, gdy pojazdy, budynki i przemysł zasilane są przez elektrownie, które nie wytwarzają zanieczyszczeń? Wyobraź sobie, jak dzieci cierpiące dziś na astmę oddychają swobodnie i dorastają mając zdrowe płuca. Wyobraź sobie, jak delikatny zapach drzew i kwiatów unosi się w czystym, pełnym tlenu powietrzu. Toksyczne spaliny samochodów nie zatruwają atmosfery ani poboczy; jabłka, jagody oraz wszelkie inne odżywcze i pyszne owoce czy warzywa można uprawiać przy drogach i między pasami autostrad.
Wyobraź sobie, jak wyglądałaby taka wyższa cywilizacja, jak ty sam byś ją odczuwał, jakby smakowała, gdybyśmy, my ludzie, nalegali na mądre rządy. Kiedy nie trzeba prowadzić wojen o ropę, ani wprowadzać w życie wielkich projektów energetycznych szkodliwych dla środowiska, fundusze publiczne mogą być przeznaczane na poprawę opieki zdrowotnej i rozwój gospodarki mieszkaniowej, budowę lepszych szkół i infrastruktury, pobudzanie kreatywnej i poprawiającej jakość życia pracy, a także na rekultywację przyrody.

b931947f269bfbc314942cf4abc070f2
Bądź wspaniałomyślny w swoich wizjach. Wyobraź sobie, że w epoce bogatych zasobów energii wszystkie kraje i kultury doskonale prosperują. Zmiejsza się poziom różnorakich antagonizmów. Wyobraź sobie, że większość ludzi współpracuje ze sobą w rozwiązywaniu problemów społecznych, z którymi sama w sobie ogólnodostępność energii nie jest w stanie sobie poradzić.
Tani, czysty i lokalnie dystrybułowany prąd elektryczny stymuluje zrównoważoną gospodarkę i staje się czymś w rodzaju katalizatora dla nowej fali tworzenia stanowisk pracy – ważnego, pozytywnego aspektu, który podbudowuje ludzką godność, a także przyczynia się do oczyszczenia planety i podniesienia poziomu życia globalnego społeczeństwa. Tania energia umożliwia recycling na skalę wcześniej niespotykaną, a obrzydliwe, gigantyczne wysypiska śmieci, które niegdyś szpeciły krajobraz stają się kopalnią cennych surowców wtórnych.
Spragnione rodziny z całego świata otrzymują mnóstwo czystej wody pitnej, pobranej z samej atmosfery albo odsolonej z oceanu. Zubożała gleba rekultywuje się i staje płodną ziemią uprawną. Strumienie, rzeki i warstwa wodonośna nie są już wyczerpywane przez niszczące zabiegi melioracyjne i nadmierne wypompowywanie wód gruntowych. Ich naturalna równowaga zostaje przywrócona, a ryby i wodne życie ponownie rozkwitają. Zanieczyszczenia z tuczarni zwierząt nie trafiają już do strumieni – gnój, śmieci i inne odpadki stają się źródłem prądu.
Żywność można uprawiać wszędzie – nawet w warunkach pustynnych i arktycznych – w niewielkich, wielopoziomowych szklarniach, gdzie naturalne ciepło i oświetlenie wspomagane są energią łatwo i ekologicznie pobieraną prosto z otoczenia. Dzieci już nie głodują, a hańba głodu na planecie obfitości zostaje na zawsze zmazana. Marnotrawne transportowanie jedzenia tysiące kilometrów staje się nie do pomyślenia, ponieważ każda społeczność może uprawiać praktycznie każdą żywność w swojej okolicy. Znika pozbawione smaku, woskowate jedzenie, zmodyfikowane genetycznie, aby przetrzymać długą podróż i przechowywanie. Zastępują je soczyste, naturalne i różnorodne gatunki, które łatwo można uprawiać i dostarczać lokalnie.
Ta wizja to nie idealistyczny i nierealny sen – ona jest całkiem możliwa! Powstały już prototypy urządzeń, wykorzystujących nowatorskie połączenie rezonansu, magnetyzmu, różnych stanów skupienia materii, geometrię oraz ruch obrotowy do wewnątrz, w celu odkrycia tajemnic uniwersalnej energii. Wynalazki te stanowią dowód całkiem nowych albo ponownie odkrytych zasad. W wielu z nich mały wkład przekształca się w nieproporcjonalnie wielką podaż użytecznej mocy.

fot_056_A76
Te konwertery energii nie łamią żadnych praw fizyki, skoro po prostu pobierają moc ze źródła nieznanego wcześniej – przestrzeni tła. Strumień energii z tego źródła może płynąć dzień i noc, bez względu na to, czy świeci słońce, czy wieje wiatr.
Dotarcie do tego bogactwa sprawia, że żaden energetyczny apartheid, ani żadne reguły w kwestii zasilania domów, przedsiębiorstw czy innych instytucji nie są już konieczne. Mamy nadzieję, że ostatecznie geopolityka zaakceptuje fakt, iż wszyscy na świecie jesteśmy zanurzeni w morzu energii i można skonstruować urządzenia, które będą z niego czerpać bez żadnych ograniczeń. Wiele takich urządzeń jest w fazie badań. Teraz, gdy rozwija się technologie energii kosmicznej, zdążyliśmy już poznać wiele innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie czystej energii, od geotermalnych pomp cieplnych, przez konwertery energii z fal oceanu, aż do ulepszonych pojazdów elektrycznych.
Pozytywna względem środowiska naturalnego wizja przyszłości, ukazuje nam rychły koniec niszczącego wydobycia surowców, kiedy udziałowcy przenoszą swoje poparcie na sektor czystej energii skoku kwantowego. Wspólna wizja, technologie, praca i nagrody przyniesione przez epokę przełomowej Nowej Energii pozwolą naszej cywilizacji wspólnie przejść przez drzwi, prowadzące do świata pełnego niezwykłych obietnic.

Czy my, obywatele Ziemi, możemy dokonać pozytywnej zmiany po prostu przez zmianę naszego nastawienia i naszej wizji przyszłości? Istnieją dowody, że siła spójnej, pozytywnej wizji istotnie potrafi kreować nadchodzące wydarzenia. Wyobraź sobie, że posiadamy odnawialne źródło czystej mocy, dostępnej dniem i nocą, niezależnej od światła słonecznego czy wiatru. Bądź przekonany, że ta czysta, naprawdę nieszkodliwa, tania i wszechobecna energia to prawo przysługujące każdemu człowiekowi.

Fragment pochodzi z książki Jeane Manning i Joela Garbon – Nowa Energia, Czas Przełomu: wynalazki energetycznego skoku kwantowego, które mogą zmienić nasz świat

Dostępne na www.bialywiatr.com

Nowa-energia---czas-przelomu-OKLADKA-160x220-1

 

Dodaj komentarz