fbpx

Międzynarodowy Festiwal Kultur w Delhi zjednoczy 3.5 miliona ludzi z 155 krajów we wspólnym tańcu, śpiewie i medytacji na rzecz pokoju

Już dziś w Delhi (Indie) rozpoczyna się prawdopodobnie najbardziej pozytywne wydarzenie tego roku – Międzynarodowy Festiwal Kultur organizowany przez fundację Art of Living, organizację pozarządową akredytowaną przez ONZ. Festiwal będzie historycznym wydarzeniem – 3,5 miliona ludzi z różnych kultur, narodów i religii zjednoczy się w świętowaniu na rzecz pokoju na świecie. Celem festiwalu jest pokazanie, że ludzkość jest jedną wielką rodziną, a różnice, które często powodują podziały i konflikty, powinny być powodem do świętowania.

FB-cover-celebrating-life-4
Założyciel fundacji Art of Living, znany ambasador pokoju i działacz społeczny, Sri Sri Ravi Shankar tak zapowiedział Festiwal:
Jesteśmy częścią jednej wielkiej, światowej społeczności. Wyrażamy się na różne sposoby poprzez muzykę, sztukę i jedzenie. Świętowanie różnorodności kulturowej zbliży nas i pozwoli rozszerzyć nasze horyzonty. Międzynarodowy Festiwal Kultur wzmocni nasze współistnienie i pokaże siłę pokoju poprzez zjednoczenie milionów ludzi. Będzie to okazja dla światowych liderów politycznych, religijnych, aktywistów społecznych, uznanych artystów oraz biznesmenów do odnowienia dyskusji o wartościach ludzkich oraz dążeniu świata do pokoju i szczęścia.
Oprócz występów artystycznych przywódcy polityczni, religijni i biznesowi, reprezentujący różne kraje i religie będą dyskutować o uniwersalnych ludzkich wartościach oraz sposobach szerzenia pokoju na świecie. Sri Sri Ravi Shankar poprowadzi medytację na rzecz pokoju, w której weźmie udział 3,5 miliona obecnych oraz miliony ludzi za pośrednictwem telewizji i Internetu. Kolejny Światowy Rekord Guinnessa zostanie pobity!

artists_world_cultural_fest (5)
Na to wydarzenie zostanie przygotowana specjalna ośmioakrowa scena, o wielkości kilku boisk piłkarskich, na której zasiądą tysiące artystów, dygnitarzy i gości z całego świata. W programie między innymi: formacje po 1000 i 1500 tancerzy z różnych regionów Indii zaprezentuje lokalne tańce, 8500 muzyków na 40 różnorodnych instrumentach zagra symfonię, 500 artystów przedstawi bułgarski taniec, 650 muzyków z Afryki zagra na bębnach, 1000 artystów zaśpiewa chińskie pieśni, 500 artystów z Ameryki Łacińskiej zaprezentuje musical.

Swoje przemowy wygłoszą między innymi: Jego Ekscelencja Narendra Modi – Premier Indii, JE Shri Pranab Mukherjee – Prezydent Indii, JE Kjell Magne Bondevik – były Premier Norwegii, JE Robert Ameerali – Wiceprezydent Surinamu, JE Sheikh Nahyan Bin Mubarak Al Nahyan – Minister Kultury i Rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich; Dr. Ram Charan – światowej sławy autor i doradca biznesowy oraz Michael Perlis – Prezes Forbes Media.


Strona internetowa Festiwalu: www.worldculturefestival.com
Twitter: www.twitter.com/wcf2016
Facebook: www.facebook.com/TheWorldCultureFestival

Dodaj komentarz