fbpx

Jako dziecko wrzucił do oceanu słoik z listem. Znalazł go po 50 latach

Ta historia brzmi jak spełnienie wielu dziecięcych marzeń. Dennis Komsa miał 12 lat gdy w 1963 roku napisał list, który następnie włożył do słoika. Tak zapieczętowaną notatkę wrzucił do Atlantyku nieopodal New Jersey. Nie spodziewał się pewnie, że wiadomość odnajdzie się po 50 latach, 300 metrów od miejsca, w którym rozpoczęła swoją wieloletnią podróż.

Zeszłej jesieni sztorm Sandy zniszczył wiele domów na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Gdy Norman Stanton przeszukiwał zrujnowaną przez kataklizm posiadłość jego siostry, Sharon Rocher, znalazł wiele dziwnych przedmiotów. Wśród nich był również dziwny, wiekowy słoik.

Początkowo mężczyzna nie zainteresował się znaleziskiem i postawił je na biurku. Jakiś czas później otworzył wieczko, żeby zobaczyć co ukryto w środku. Okazało się, że w słoiku znajdowała się notatka, pięciocentówka z 1958 roku oraz koperta z adresem zwrotnym. Pieniądze przeznaczone były na znaczek pocztowy.

Gdy Stanton odczytał wiadomość był zdumiony. Notka, którą ukryto w słoiku została napisana 16 sierpnia 1963 roku.
DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH, PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIA I ODESŁAĆ LIST. TO JEST NAUKOWY EKSPERYMENT PRZEPROWADZONY PRZEZ DENNISA KOMSĘ, 12 LAT

Pod wiadomością znajdowało się kilka pytań, m.in. gdzie i kiedy znaleziono słój.

61-letni Dennis Komsa, był bardzo zdziwiony gdy dowiedział się, że napisana przez niego pół wieku wcześniej wiadomość została odnaleziona. Znalazcy i twórca notatki spotkali się na specjalnym obiedzie zorganizowanym przez lokalne stowarzyszenie mieszkaniowe.

Komsa wierzy, że odnalezienie wiadomości nie było przypadkowe.
Skoro wyrzuciłem ten słoik i mocno wierzyłem, że kiedyś do mnie wróci, to wybrzeże też może wrócić i stać się jeszcze lepszym – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

 

 

Źródło: http://deser.pl/deser/1,111857,14463360,Jako_dziecko_wrzucil_do_oceanu_sloik_z_listem__Znalazl.html#TRrelSST

Dodaj komentarz