fbpx

Ma 17 lat i stworzył w garażu skarpetkowe imperium

Ma zaledwie 17 lat, ale w swoim garażu stworzył imperium,  Brennan Agranoff jest prezesem HoopSwagg, firmy produkującej skarpetki.

Każdego dnia dostaje ponad sto nowych zamówień na skarpetki. W swojej ofercie ma ponad 500 różnych wzorów i kolorów – wymyśla je sam. Ale rekordy popularności biją skarpetki w… kozy.

Roczna sprzedaż przekroczyła właśnie milion dol. (ok. 4 mln zł). Na rozpoczęcie biznesu pożyczył tylko 3 tys. dol. (ok. 12 tys. zł) od rodziców.

Chłopak założył biznes w garażu rodziców mając zaledwie 13 lat. Stworzył HoopSwagg po obejrzeniu szkolnego meczu koszykówki. Zauważył wtedy, że wszyscy gracze występują w białych, nudnych skarpetach. Uznał, że skoro te zwykłe są tak popularne, to na punkcie tych ciekawszych świat oszaleje.

Brennan kończy właśnie szkołę średnią. Ma w planach studia, ale teraz chce się jednak skupić na swojej firmie. Tym bardziej, że ta nieźle się rozwija. Chłopak nie tak dawno przejął jednego z konkurentów. W planach jest też dalsza ekspansja na rynek sznurówek i krawatów oraz wprowadzenie swojej oferty do zwykłych sklepów.

Nastolatek wcale nie miał wielkiego zaplecza biznesowego. Wszystkiego nauczył się sam. Twierdzi, że najlepszą nauką było kupowanie rzeczy na wyprzedażach garażowych i późniejsze sprzedawanie tego w internecie. Do tego w dobie bezproblemowego dostępu do informacji w sieci stworzenie własnego biznesu wcale nie jest trudne.

Źródło: money.cnn.com

Dodaj komentarz