fbpx

W Chinach otwarto najbardziej skomplikowany węzeł drogowy na świecie

To co widać na zdjęciu to prawdopodobnie najbardziej pokręcony wiadukt na świecie. Jednak jak się okazuje – jest on całkowicie funkcjonalny. Wiadukt Huangjuewan znajduje się w miejscowości Chongqing w południowo-zachodnich Chinach, a jego budowa zaczęła się w 2009 roku. Od 29 maja br. mogą nim jeździć kierowcy.
Ten węzeł drogowy ma 5 poziomów i około 20 ramp. Znajduje się on w dystrykcie Nan’an i łączy w sobie drogi w ośmiu kierunkach, wliczając w to: wyspa Guangyang, Lotnisko Chongqing Jiangbei, Most Grand Buddha Temple, Most Chaotianmen, Danzishi, Sigongli oraz okolicę Ogrodu Herbaciayhnego.

Wiadukt jest przedstawiany jako „naczynie krwionośne miasta”. Jak tłumaczą władze Chongqing – infrastruktura ma taką formę ponieważ łączy m.in. trzy drogi ekspresowe. Urzędnicy uspokajają także zmartwionych poziomem zagmatwania węzła – jest on bardzo dobrze oznakowany, a w razie wybrania złej drogi zawrócić można w odległości jednego kilometra.

Węzeł ma pomóc zwiększyć płynność ruchu w metropolii dzięki połączeniu głównych hubów handlowych w mieście z głównymi strefami ekonomicznymi.

Czytaj więcej na: rynekinfrastruktury.pl

Dodaj komentarz