fbpx

Polski 6-letni geniusz muzyczny został laureatem drugiego miejsca i był najmłodszym uczestnikiem koncertu finałowego Prima Volta 2019

Choć ma zaledwie 6 i pół roku, został  laureatem drugiego miejsca Konkursu Muzycznego Prima Volta 2019. Rysiu Wojtach to niezwykle utalentowany polonijny skrzypek, który pochodzi z Englewood w stanie New Jersey w USA.

Jako czterolatek obejrzał w telewizji koncert znakomitego niemiecko-amerykańskiego skrzypka Davida Garretta. Po jego zakończeniu powiedział do mamy: „Proszę, kup mi skrzypce, chciałbym tak grać”… i tak się stało.

Muzyka klasyczna towarzyszyła mu jednak od urodzenia, bowiem słuchał jej już jako noworodek – siedmiomiesięczny wcześniak – leżąc w szpitalnym inkubatorze.

„Rysiu gra prawie codziennie po dwie, a czasem nawet trzy godziny, z czego przez pięć dni pobiera profesjonalne lekcje” – podkreśla jego ojciec Ryszard Wojtach, który także jest muzykiem i często sięga po gitarę. “Do niczego nie trzeba go zmuszać ani prosić, by ćwiczył. Sam chętnie bierze skrzypce i gra” – dodaje z dumą.

 

Źródło: dziennik.com
Foto: archiwum prywatne rodziny Wojtachów

Dodaj komentarz