fbpx

Doceń to, że jesteś rodzicem

Syn Richarda Pringle’a zmarł w ubiegłym roku na wylew krwi do mózgu. Był chory i istniało niewielkie ryzyko, że może się to wydarzyć. Nikt nie sądził jednak, że tak się stanie.

Ból po stracie był ogromny, ale Richard ma dla kogo żyć. Ma jeszcze dwoje dzieci. Ze wszystkich sił, jakie udaje mu się wykrzesać próbuje radzić sobie z emocjami.

Brak, którego doświadczyło serce ojca, wywołał falę przemyśleń i refleksji. Podzielił się nimi z innymi rodzicami w mediach społecznościowych.

  1. Nie da się kochać i całować za dużo.

Po prostu się nie da…

  1. Masz czas.

Co jest ważniejszego? Zostaw to co robisz i doceń, że możesz zrobić coś lepszego. To, co robisz z dzieckiem ma wartość bezcenną, nawet jeśli wydaje ci się, że to nie znaczy wiele. Potem tylko te chwile będziesz pamiętać.

  1. Rób zdjęcia i kręć filmy.

Pewnego dnia, to będzie jedyne co ci pozostanie. Pamięć jest ulotna. Obrazy nawet te, które pielęgnujesz, bledną i umykają.

  1. Nie kupuj tylko bądź.

Wydaje ci się, że liczy się tylko to, co kupisz dziecku. Tak nie jest. Owszem, gdy je już do tego przyzwyczaisz, będzie bardziej potrzebować twojego portfela niż ciebie. Jeśli dasz mu wybór, zawsze wybierze czas z tobą, nie twoje pieniądze. Oczy mojego syna błyszczały, gdy robiliśmy coś razem, mimo, że oczekiwałem, że będzie szczęśliwy, kiedy dostanie wymarzoną zabawkę. Nigdy nie wspominał chwili, gdy dostał prezent, natomiast wielokrotnie przypominał mi : “a pamiętasz jak razem zbudowaliśmy obóz?”

  1. Śpiewaj. Śpiewajcie razem.

Wspomnienia tworzone przy muzyce mają większą siłę. Te chwile, gdy radośnie śpiewaliśmy pamiętam najlepiej.

  1. Doceń te zwyczajne codzienne chwile.

Czujesz się zmęczony. Marzysz, by dziecko jak najszybciej zasnęło, ale to właśnie te momenty zbudują wasze wspomnienia. Ono już zawsze będzie wracać do zapachu pościeli, twojego całusa, głosu i dotyku. Chwil błogiego spokoju podczas zasypiania. Już nigdy nie będzie czuło się tak bezpieczne i ukochane. Niech ma co wspominać. Doceń to, że możesz kształtować te wspomnienia. Ty też kiedyś zatęsknisz za tymi chwilami.

  1. Zawsze całuj na pożegnanie swoich bliskich.

Nigdy nie wiesz czy nie widzisz ich po raz ostatni…

  1. Baw się życiem.

Twoje dziecko też nauczy się to robić i będzie mu się dobrze żyło. Z nudnych koniecznych czynności można zrobić zabawę. Spinasz się, stresujesz, a to nie jest tego warte. Nie pozwalaj wysysać z siebie energii, wpędzać w kierat znienawidzonej pracy i zadań domowych. Życie jest na to zbyt krótkie, a twoje dziecko będzie popełniać te same błędy i będzie wiecznie sfrustrowane. Pokaż mu, że życie jest fajne.

  1. Załóż dziennik.

Notuj wszystko, co sprawiło, że dzień był dobry. My zaczęliśmy to robić dopiero po śmierci Hughiego. Zanotowaliśmy wszystko, co nam się przypomniało. Chcemy pamiętać jak najwięcej. Nie stracić niczego z ważnych chwil. Teraz robimy to dla naszej dwójki. Wiemy, że kiedyś będziemy sobie za to wdzięczni.

 

  1. Doceń to, że jesteś rodzicem.

Jeśli masz dzieci i dane ci jest je przytulać, całować, odprowadzać do szkoły, jeść z nimi, śmiać się, trwać w trudnych momentach, obserwować jak dokonują życiowych wyborów, idą na studia, biorą ślub to wiedz, że zostałeś pobłogosławiony. Nigdy o tym nie zapominaj…

Takie oczywiste, a jednak otwiera oczy i przypomina co ważne, a co oddala nas od prawdziwego życia.

 

 

Źródło: topniusy.com

Foto: Richard i Jen Pringle/Facebook

 

 

 

One thought on “Doceń to, że jesteś rodzicem

Dodaj komentarz