fbpx

15-letni Krzysztof Michalski, wirtuoz wiolonczeli z Tarnobrzega wygrał prestiżowy Konkurs Johansena w USA!

15-letni wirtuoz wiolonczeli – Krzysztof Michalski z Tarnobrzega wygrał największy konkurs smyczkowy świata dla muzyków do 18. roku życia, Johansen International Competition w Waszyngtonie w USA!

Międzynarodowy Konkurs Johansena dla młodych muzyków grających na instrumentach smyczkowych, to organizowany co trzy lata najważniejszy młodzieżowy konkurs smyczkowy na świecie, do udziału w którym zgłasza się około 200 najlepszych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów z całego świata, którzy nie ukończyli 18. roku życia. Organizowany w Waszyngtonie konkurs słynie z wysokiego poziomu artystycznego i wysokich nagród (tegoroczna pula nagród wyniosła 67 tysięcy dolarów). Jest też powszechnie uważany za trampolinę do poważnej międzynarodowej kariery estradowej – nie bezpodstawnie, bowiem prawie wszyscy dotychczasowi laureaci konkursu Johansena należą obecnie do ścisłej światowej czołówki muzyków młodego pokolenia. Krzysztof Michalski właśnie dołączył do elitarnego grona zwycięzców siedmiu poprzednich edycji konkursu, którzy są obecnie światową czołówką wiolonczelistów: Narek Hakhnazaryan, Santiago Canon Valencia, Sang Eun Lee czy Matthiew Allen.

Krzysztof Michalski mieszka w Tarnobrzegu i jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Naukę gry rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu pod kierunkiem Beaty Roman.

Czytaj więcej na: echodnia.eu
Tekst: Marcin Radzimowski
Foto: Archiwum prywatne

Dodaj komentarz