fbpx

Kobieta będzie kierować lotami kosmicznymi NASA. Pierwszy raz w historii

Holly Ridings, 45-letnia inżynier mechanik, została głównym dyrektorem lotów w NASA. Amerykanka poprowadzi 32-osobową grupę dyrektorów lotów i dyrektorów lotów szkoleniowych, która kieruje misjami kosmicznymi w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona w Houston. Pierwszy raz w historii funkcję głównego dyrektora lotów NASA powierzyła kobiecie.

Holly udowodniła, że ​​jest liderem wśród bardzo utalentowanych dyrektorów lotów. Wiem, że będzie się wyróżniać na tym wyjątkowym i kluczowym stanowisku kierowniczym. Wierzę, że będzie gwarantem sukcesu i bezpieczeństwa misji kosmicznych. Holly Ridings będzie kierować zespołem w wyjątkowym czasie, gdy przystosowujemy się do wspierania przyszłych misji z partnerami handlowymi i poza orbitą ziemską – powiedział Norm Knight, dotychczasowy dyrektor lotów w NASA (obecnie Knight jest zastępcą dyrektora operacji lotniczych).

Holly Ridings pochodzi z Amarillo w Teksasie. Inżynierię mechaniczną, która studiowała na Texas Agricultural and Mechanical University, ukończyła w 1996 roku. Dla NASA zaczęła pracować dwa lata później. W 2005 roku objęła stanowisko dyrektora lotów. Nadzorowała loty wielu misji, w tym m.in. misję statku kosmicznego Dragon, który w 2012 roku odbył lot zaopatrzeniowy do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Źródło: kobieta.onet.pl

Dodaj komentarz