fbpx

Kobieta z zespołem Downa zdobyła czarny pas w judo

Caroline Filion zdobyła niedawno czarny pas w judo. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że stała się pierwszą kobietą z zespołem Downa, której udał się ten wyczyn.

18 maja 45-letnia zawodniczka, dzięki determinacji i ciężkiej pracy, otrzymała najwyższe oznaczenie posiadania mistrzowskich umiejętności w sztuce walki którą trenuje. W dniu egzaminu, mimo zgromadzonej publiczności, na sali panowała cisza. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali zmagania bohaterki. Kobieta trenowała sumiennie przez kilka tygodni, a po zdobyciu czarnego pasa – jak stwierdziła – była bardzo dumna.

Niektóre ruchy były dla Caroline trudne a nawet niebezpieczne, z powodu wad wrodzonych na które cierpi zawodniczka – zespół Downa powoduje zwykle niestabilność stawów. Egzamin został więc dostosowany do jej stanu, ale 45-latka zdobyła tytuł uczciwie i nie ulega wątpliwości, że na niego zasłużyła. Jej kolejnym celem jest zostanie asystentką nauczyciela. Wszystko wskazuje na to, że nic nie jest w stanie jej zatrzymać.

Źródło:  lecharlevoisien.com

Dodaj komentarz