fbpx

Dziecko znane ze słoiczków Gerbera skończyło 93 lata

Większość z was zapewne kojarzy słodko wyglądające niemowlę, które stało się znakiem rozpoznawczym produktów firmy Gerber.

Na tym zdjęciu widnieje twarz Ann Turner Cook, która jest już prababcią i skończyła niedawno 93 lata! Portret powstał w 1927 roku, gdy Ann miała zaledwie cztery miesiące. Narysowała go węglem przyjaciółka rodziny, Dorothy Hope Smith. Kobieta zgłosiła swoją pracę do konkursu Gerbera, który poszukiwał wówczas nowej twarzy dla swojej firmy.

– Byłam szczęśliwym, zdrowym dzieckiem i myślę, że to było kluczem do sukcesu. Każdy chce, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe – powiedziała Ann w wywiadzie dla FOX 13 w 2013 roku.

Autorka portretu początkowo nie spodziewała się, że jej praca spotka się z aż takim uznaniem, jednak jury zdecydowało, że to właśnie jej rysunek stanie się znakiem towarowym Gerbera w 1931 roku.

Twarz niemowlaka ze słoików Gerbera pozostała anonimowa aż do 1978 roku, gdy Gerber obchodził swoje 50-lecie. Gdy tajemnica została ujawniona, Ann Turner Cook, która uczyła wówczas angielskiego w Hillsborough HS w Tampie, została zasypana przez swoich studentów pytaniami, jak to jest być twarzą jednej z najbardziej popularnych firm. Ann nie chciała jednak rozmawiać na ten temat. Cook, posiadając 26-letni staż w edukacji, wydała także kilka książek – Shadows Over Cedar Key, Homosassa Shadows, Trace Their Shadows, czy Micanopy in Shadow.

Ann jest świadoma, że jej twarz już na zawsze zapisała się w historii.

– To moja nieśmiertelność, wiem – stałam się symbolem dla milionów dzieci – komentuje Ann.

Dodaj komentarz