fbpx

Mieszkaniec Żywca znalazł w używanej kurtce plik banknotów, pieniądze odniósł na policję

58-latek po założeniu kurtki kupionej w sklepie z używana odzieżą, poczuł że coś go uwiera. Gdy sięgnął do kieszeni, okazało się że były w niej zwinięte w rulon banknoty w knocie ponad tysiąca złotych. Mężczyzna zaniósł pieniądze na policję. W kieszeni była również kartka którą także przekazał. Policja pochwala zachowanie uczciwego znalazcy i poszukuje poprzedniego właściciela kurtki.

58-letni mieszkaniec Żywca udał się w ostatnią sobotę 2019 roku na zakupy, do sklepu z odzieżą używana mieszczącego się przy ulicy Dworcowej. Kupił tam kurtkę na zimę, kiedy założył ją ponownie w domu, okazało się że w kieszeni znajduje się plik pieniędzy oraz tajemnicza kartka. Uczciwy znalazca jeszcze tego samego dnia oddał zgłosił się na policję, aby oddać znalezisko.

– Była to polska waluta, powyżej tysiąca złotych – mówi Mirosława Piątek, rzeczniczka policji w Żywcu.

Policja nie ujawnia dokładnej kwoty

Policja nie podaje dokładnej kwoty, aby ułatwić odnalezienie prawowitego właściciela. Tylko on może wiedzieć, ile dokładnie pieniędzy zostawił w kurtce. Są szanse, aby do niego dotrzeć.

– W kieszeni była też kartka z informacjami, które mogą nam pomóc w ustaleniu właściciela – mówi Mirosława Piątek.

Kartka częściowo zapisana była drukiem, a częściowo ręcznie. Zapisane na niej informacje również objęte są tajemnicą. Wiadomo tylko, że wskazują na mieszkańca innego województwa.

Dodaj komentarz