fbpx

Amerykański badacz i fitoterepeuta wyjaśnia mechanizm działania wirusów oraz udziela sugestii dotyczących wsparcia organizmu

Stephen Harrod Buhner to światowej klasy specjalista w dziedzinie ziołolecznictwa. Ten gruntownie wykształcony, interdyscyplinarny, niezależny naukowiec i badacz, członek Schumacher College w Wielkiej Brytanii, pochodzi z długiej linii znanych amerykańskich lekarzy i zielarzy (tj. Leroy Burney, Elisabeth Lusterheide, C.G.Harrod), którzy przekazali mu ogromną wiedzę praktyczną.

Jest autorem 23 pozycji książkowych, dziesiątków artykułów do czasopism, licznych komentarzy oraz opowiadań, esejów i wierszy. Prawa do druku jego twórczości zostały sprzedane do 20 krajów świata, a wiele z jego książek otrzymało prestiżowe nagrody, z których – jak sam mówi –  najbardziej satysfakcjonująca jest nagroda za książkę “The Lost Language of Plants” („Zaginiony język roślin”) wydaną przez Nautilus i BBC.

Wszechstronna twórczość Buhnera oraz jego trafne sugestie pojawiają się w publikacjach w Ameryce Północnej i Europie, w tym w: Common Boundary, Apotheosis, Shaman’s Drum, New York Times, CNN oraz Good Morning America.

 

Oto niektóre z jego konkretnych osiągnięć:

  1. Opracował pierwszą kompleksową analizę bakterii Borrelia (choroba z Lyme) w organizmie człowieka oraz skuteczne protokoły lecznicze, wspierające osoby dotknięte boreliozą
  2. Wprowadził pojęcie bezpośrednich (a nie pośrednich) roślin androgenicznych w dziedzinie amerykańskiej medycyny ziołowej (innymi słowy są to rośliny zawierające testosteron i inne androgeny).
  3. Opracował pierwszą kompleksową bazę wiedzy na temat silnych, układowych roślin przeciwbakteryjnych, które są skuteczne w leczeniu zakażeń, spowodowanych przez oporne bakterie, nie reagujące na leki.
  4. Opracował pierwszy kompleksowy tekst o ziołowych środkach przeciwwirusowych w amerykańskim ziołolecznictwie.
  5. Jest autorem pierwszego obszernego tekstu badającego wpływ tysięcy ton farmaceutyków, które zostały uwolnione do środowiska, na funkcjonowanie ekosystemu i różnych form życia.
  6. Stworzył najbardziej obecnie kompleksowe opracowanie wyrafinowania i synergii leków ziołowych w leczeniu chorób przewlekłych i ich zdolności do subtelnej modulacji fizjologii człowieka podczas takich chorób.
  7. Stworzył pierwszy kompleksowy protokół zrozumienia i leczenia POChP (przewlekłej obturacyjnej choroby płuc) z wykorzystaniem leków ziołowych.
  8. Dzięki niemu wzrosło znaczenie dwóch wcześniej nieodkrytych (przez Amerykanów) leków ziołowych: Polygonum cuspidatum (japoński korzeń rdestowca) w leczeniu zakażeń z Lyme i jego zastosowanie jako ogólnoustrojowego środka przeciwzapalnego, a także pyłek sosny, który stosowany jako nalewka bezpośrednio podnosi poziom testosteronu we krwi.

Polecamy specjalny materiał jaki Stephen Harrod Buhner poświęcił koronawirusowi. Wyjaśnia w nim mechanizm jego działania, w jaki sposób broni się organizm oraz jak możemy go wesprzeć w tego typu infekcji

Tekst dostępny jest  TU

Bardziej szczegółowy opis roślin leczniczych oraz ich zastosowanie w chorobach bakteryjnych i wirusowych znajdziecie TU

 

 

 

Dodaj komentarz