fbpx

Mężczyzna złamał nogę. Współczujący pies zaczął spontanicznie naśladować swojego pana

Psy to niesamowite istoty, które rozumieją o wiele więcej, niż nam się wydaje. Przekonał się o tym pewien Brytyjczyk, właściciel niezwykle empatycznego czworonoga. Zwierzak spontanicznie zaczął symulować zwichnięcie łapy, po tym, jak jego właściciel złamał nogę.

Russel Jones złamał nogę i na kilka tygodni miał założony gips, przez co poruszał się o kulach. Po jakimś czasie Brytyjczyk zauważył, że jego pies również zaczął kuleć.

Zaniepokojony, zabrał go do weterynarza, gdzie wykonano kompleksowe badania. Uboższy o 300 funtów właściciel czworonoga usłyszał, że pies jest zupełnie zdrowy.

Diagnoza: nadmiar współczucia u psa

Pies cierpi jedynie na nadmiar współczucia, co przejawia, naśladując swego pana. Umieszczony na serwisach społecznościowych film, przedstawiający kulejącego psa, stał się bardzo popularny.

https://twitter.com/humorandanimals/status/1351559653700886528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1351559653700886528%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rmf24.pl%2Fciekawostki%2Fnews-mezczyzna-zlamal-noge-pies-zaczal-mu-wspolczuc-i-nasladowac-nId4996828

Austriaccy naukowcy przyjrzeli się przypadkom naśladowania ludzi przez zwierzęta. W 2011 przeprowadzono eksperyment polegający na obserwacji sposobu, w jaki psy popychają drzwi, otwierane przez swoich właścicieli. Jedni robili to nogą, inni głową. Podobnie zachowywały się ich psy. Uczeni wysunęli także śmiałą teorię sugerującą, że pies naśladuje człowieka, nawet wiedząc, że nie otrzyma za to żadnej nagrody. Musi jednak uważać go za przewodnika stada.

 

 

Dodaj komentarz