fbpx

Zdecydowane zwycięstwo wyborcze przeciwników lockdownu w Hiszpanii

Isabel Diaz Ayuso, prezydent regionu Wspólnota Madrytu i zdecydowana przeciwniczka blokad gospodarczych związanych z COVID-19, odniosła miażdżące zwycięstwo w wyborach regionalnych w Hiszpanii. Dotkliwą porażkę ponieśli socjaliści.

 

Prawicowo-konserwatywna Partia Ludowa, reprezentowana przez panią Ayuso, zdobyła aż 45 procent głosów, co przekłada się na 65 miejsc w parlamencie regionalnym. Zabrakło jej zaledwie czterech przedstawicieli, żeby uzyskać całkowitą większość.
Zwycięstwo jest jednak  zdecydowane, ponieważ partia Ayuso podwoiła liczbę swoich głosów w parlamencie w stosunku do poprzednich wyborów w 2019 roku. Teraz wejdzie w koalicję z prawicową Partią Vox, która zajęła w tych wyborach czwarte miejsce; z dziewięcioma procentami głosów.

Dla wielu Hiszpanów jest to sukces rozsądku i racjonalnej polityki prowadzonej nie pod dyktando globalistów, ale z myślą o lokalnych przedsiębiorcach. Isabel Diaz Ayuso w swojej kampanii wyborczej ostro dystansowała się od polityki tłamszenia gospodarki lockdownami, które nie przekładają się na opanowanie pandemii. Wzywała do niezamykania barów i restauracji podczas kryzysu epidemicznego. Zwycięstwo zawdzięcza w dużym stopniu głosom wyborców zmęczonych drakońskimi restrykcjami dotykającymi gospodarkę i życie publiczne. Solidaryzowała się ze wszystkimi, którzy uważają że podjęte przez rząd działania są nieskuteczne i szkodliwe.

 

Źródło: fpg24.pl

Foto: pixabay

 

 

Dodaj komentarz