fbpx

Ma wyższe IQ od samego Einsteina. 9-latka wkrótce podbije kosmos

Adhara Pérez Sánchez to niezwykle uzdolniona 9-latka z Meksyku, która  poziom IQ jest wyższy niż u największych geniuszy minionego stulecia. Dziewczynka zapowiada, że w przyszłości będzie pracować w NASA.

Adhara od zawsze wyróżniała się na tle pozostałych rówieśników. Lekcje niezbyt ją interesowały, a interakcje społeczne były dla niej nieprzyjemne i kłopotliwe. Kilka lat temu jej mama – Nallely Sánchez – zauważyła, że córka przejawia nietypowe zainteresowania. W wolnym czasie studiowała układ okresowy pierwiastków. Nellely szukając pomocy postanowiła poradzić się specjalistów. Psychologowie wykonali dziewczynce szereg testów, w których rezultacie zdiagnozowali u niej zespół Aspergera (z ang. autism spectrum disorder). Ale testy na inteligencję wykazały, że dziewczynka jest niezwykle uzdolniona pod względem intelektualnym. Jej poziom IQ był wyższy niż poziom posiadany przez Stephena Hawkinga czy Alberta Einsteina – wynosił aż 162 punkty.

Po testach i wielu rozmowach z mamą znaleziono dziewczynce nową placówkę edukacyjną, która bardziej odpowiadała jej potrzebom. W rezultacie nauki w nowym, bardziej sprzyjającym środowisku ukończyła szkołę podstawową w wieku 5 lat, gimnazjum w wieku 6 lat, a szkołę średnią — w wieku 8 lat. Aktualnie Adhara jest najmłodszą studentką inżynierii na uniwersytecie w Meksyku (Universidad CNCI). W przyszłości chciałaby pracować w NASA i polecieć na Marsa; wkrótce zamierza dostać się na Uniwersytet Arizony, który został wyróżniony przez NASA za program eksploracji kosmosu.

Właściwe wsparcie pomogło również dziewczynce uporać się z największym problemem – socjalizacją i interakcjami społecznymi. Niedawno Adhara wygłosiła przemówienie na wydarzeniu zorganizowanym przez Instytut Sztuki i Kultury w Tijuanie. Dziewczynka opowiadała zainteresowanym o czarnych dziurach w kosmosie. Dziś jest prawdziwą inspiracją dla młodych ludzi, którzy nie wierzą w siebie. Na swoim instagramowym profilu apeluje:

– Nie poddawaj się, a jeśli nie podoba ci się to, gdzie jesteś, zacznij planować, gdzie chcesz być.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Ofeminin

 

 

Dodaj komentarz