fbpx

Niecodzienny widok na Bałtyku. Niedaleko Kołobrzegu pojawiły się delfiny [wideo]

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska opublikowała film, który dostała od mieszkańca miasta, oznaczając go podpisem: „Delfiny 1,5 mili od naszego brzegu w Kołobrzegu”. Jak zapewnia Mieczkowska, pojawienie się delfinów w wodach Bałtyku potwierdziło już WWF. Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG informuje natomiast, że — według pierwszej identyfikacji — to delfiny białobokie, gatunek, którego do tej pory nie spotkano na naszych wodach.

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu opublikowała nagranie, na którym widać delfina wynurzającego się ponad tafle wody. Film nagrał jeden z mieszkańców miasta, kiedy pływał jachtem kilka kilometrów od kołobrzeskiej plaży.

— Aż krzyczałem z zachwytu! Kiedyś specjalnie pojechałem na Teneryfę, by zobaczyć delfiny na żywo i nie udało się. A tu nagle taki widok na Bałtyku! — mówi pan Krzysztof w rozmowie z reporterem “Super Expressu”.

Delfiny towarzyszyły panu Krzysztofowi przez około kwadrans. Później jeden z nich wyskoczył wysoko nad powierzchnię wody, jakby chciał się pożegnać, zanurkował i po chwili wszystkie odpłynęły.

Jak poinformowała Anna Mieczkowska, obecność delfinów w Bałtyku potwierdziło WWF. “Delfiny 1,5 mili od naszego brzegu Kołobrzegu (WWF potwierdza). Dziękuję za filmik mieszkańcowi Kołobrzegu, panu Krzysztofowi Przeradzie, który w tym tygodniu miał niesamowite szczęście podziwiać delfiny ze swojego jachtu Anna Bente” — napisała Mieczkowska.

 “Niezwykły rarytas przyrodniczy”

Obecność ssaków w Bałtyku potwierdza także Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG.

“Delfiny w Bałtyku i to nie byle jakie delfiny. Delfiny białobokie — zgodnie ze wstępną identyfikacją. Jeśli faktycznie potwierdzi się to, że to jest ten gatunek, to będzie to niezwykły rarytas przyrodniczy” — napisali na swoim profilu pracownicy Stacji Morskiej.

Stacja donosi o tym na podstawie nagrania z Jastrzębiej Góry, gdzie również dostrzeżono ssaki. Nie wiadomo jednak, czy to te same, które widziano niedaleko Kołobrzegu.

Dodaj komentarz