fbpx

Koniec z tabletkami na nadciśnienie? Wystarczy zastrzyk dwa razy w roku

Brytyjscy naukowcy są w trakcie badań, żeby sprawdzić skuteczność radzenia sobie z nadciśnieniem za pomocą nowego zastrzyku.  Jeśli analizy się powiodą nadciśnienie tętnicze będzie można leczyć dwiema iniekcjami w roku co sześć miesięcy, zamiast codziennej tabletki.

Naukowcy testują obecnie zupełnie nowe podejście w przypadku leczenia nadciśnienia tętniczego.  Po raz pierwszy odchodzi się od terapii tabletkami na rzecz innego rozwiązania. Jak wiadomo  problemy z układem krążenia są powszechne, a na wysokie ciśnienie krwi cierpi duża część społeczeństwa, o czym –  według National Health Service – wiele osób może nawet nie wiedzieć.

Chociaż często nie ma zauważalnych objawów, nieleczone nadciśnienie tętnicze może zwiększać ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Badania nad nową formą terapii prowadzone są przez Queen Mary University of London i Barts Health NHS Trust. 

Choć dokładne przyczyny nadciśnienia nie są  do końca znane, u większości ludzi rozwija się ono ze względu na złą dietę, niehigieniczny styl życia lub choroby współistniejące.

Nowe badanie ma potrwać trzy lata

„Cieszymy się, że możemy przetestować to pierwsze w swoim rodzaju podejście do badań” – ​​powiedział dr Manish Saxena, kierownik badań i zastępca dyrektora klinicznego na Queen Mary University.

„To dopiero początek, ale naszą największą nadzieją jest to, że leczenie okaże się bezpiecznym i łatwiejszym w zarządzaniu, praktycznym rozwiązaniem problemu wysokiego ciśnienia krwi. Leczenie za pomocą dwóch iniekcji w roku stanowiłoby lepszą alternatywę dla codziennego przyjmowania leków, co naszym zdaniem byłoby dobrą wiadomością dla pacjentów i ułatwiłoby leczenie nadciśnienia” – dodał.

 

Źródło: poradnikzdrowie.pl

2 thoughts on “Koniec z tabletkami na nadciśnienie? Wystarczy zastrzyk dwa razy w roku

Dodaj komentarz