fbpx

Producent wycofuje najsłynniejszą markę papierosów

Philip Morris, znany potentat w przemyśle tytoniowym, planuje zakończyć produkcję tradycyjnych papierosów Marlboro. Po 121 latach na rynku popularna marka ma zniknąć.

Legendarny produkt, papierosy Marlboro, ma stać się historią. Marka, której twarzą był słynny kowboj Marlboro, zostanie zastąpiona przez nowoczesne, “mniej ryzykowne” produkty. Informację tę przekazał przedstawiciel koncernu, Markus Essing, w niemieckim dzienniku “die Welt”.

Era znanej marki dobiega końca. W miejsce Marlboro pojawią się e-papierosy. CEO giganta tytoniowego ogłosił, że Philip Morris ma zamiar zaprzestać produkcji tradycyjnych papierosów Marlboro. – Zamierzamy opuścić przemysł tytoniowy i skupić się wyłącznie na produktach o zredukowanym ryzyku — powiedział Markus Essing w wywiadzie dla niemieckiej prasy.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja tych papierosów zostanie zakończona, ale nieuniknione jest ich zniknięcie z półek sklepowych również w Polsce. Philip Morris już w 2017 roku zrezygnował z reklamowania tradycyjnych papierosów i skoncentrował się na tytoniu podgrzewanych (tzw. iquos-y) i innowacyjnych produktach. Jak zaznaczył koncern, choć te produkty nadal są szkodliwe dla zdrowia, ich produkcja i “konsumpcja” mają mniejszy wpływ na środowisko.

One thought on “Producent wycofuje najsłynniejszą markę papierosów

Dodaj komentarz