fbpx

Wyłoniono zwycięzcę konkursu na Najbrzydszego Psa Świata 2023

Scooter, siedmioletni grzywacz chiński, triumfował w rywalizacji na najbrzydszego psa świata 2023. Do zwycięzców na podium dołączyły również Wild Thang, siedmioletni pekińczyk, oraz Harold Bartholomew, szesnastoletni chihuahua. Cel tego wydarzenia to zwrócenie uwagi na unikalne piękno jego uczestników.

W ostatni piątek w Petaluma, Kalifornia, odbyło się tegoroczne rozstrzygnięcie konkursu “Najbrzydszy pies świata”. Organizowane od niemal pół wieku, to wydarzenie ma na celu świętowanie “niedoskonałości, które czynią wszystkie psy wyjątkowymi” i ukazywanie unikalnego piękna jego uczestników, a także promowanie adopcji. W tym roku, tytuł Najbrzydszego psa świata zdobył 7-letni grzywacz chiński o imieniu Scooter. Według Catherine Liang, jednej z sędziów, Scooter “w najuroczywszy sposób przypomina włochatego hipopotama”. Gadi Schwartz, inny sędzia konkursu, w wywiadzie dla Today opisał, że “gdy Scooter usiądzie swoim bezwłosym małym tyłkiem i tylnymi nogami na twoich kolanach, poczujesz ciepłą, przytulną energię, która redefiniuje pojęcie brzydoty”.

Scooter zwycięzcą konkursu Najbrzydszy Pies Świata 2023

Scooter, który zdobył tytuł Najbrzydszego Psa Świata, przyszedł na świat z deformacją tylnych nóg — podają organizatorzy wydarzenia. Właściciel hodowli, w której się urodził, zamierzał go uśpić z tego powodu. Jednakże, w klinice weterynaryjnej, do której udał się, spotkał na swojej drodze wolontariusza z organizacji “Saving Animals from Euthanasia”. Ten, wiedząc, że młode szczenię ma szansę na znalezienie kochającego domu i prowadzenie względnie normalnego życia, zdecydował się zabrać go ze sobą.

Niepełnosprawność Scootera nie stanowi dla niego przeszkody w poruszaniu się. “Potrafi chodzić na przednich łapach. Kołysząc się z boku na bok, pokonuje różnorodne przeszkody – kamienie, krawężniki i stopnie”. Niedawno, dzięki wsparciu wolontariuszy, Scooter otrzymał specjalny wózek, który ułatwia mu przemieszczanie się. Teraz ten siedmioletni pies “uwielbia wypady do parku”.

Rozstrzygnięcie konkursu Najbrzydszy Pies Świata 2023

Oprócz Scootera, na podium konkursu stanęli także 7-letni pekińczyk Wild Thang oraz 16-letni chihuahua o imieniu Harold Bartholomew. Drugie miejsce zajął pies, który stracił zęby na skutek choroby nosówki, której doznał będąc szczeniakiem. Historia Harolda również nie jest łatwa. W zeszłym roku, będący ślepym i głuchym, został znaleziony przez członków organizacji Underdog Rescue, kiedy błąkał się po jednym z parków w Antioch w Kalifornii.

W ramach konkursu przyznawana jest również nagroda publiczności. W tym roku to wyróżnienie trafiło do psa o imieniu Rascal Deux — który dziewięć razy wcześniej zwyciężył w innych konkursach na najbrzydszego psa. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie nie ma na celu szyderstwa z “brzydkich psów”, ale “zapewnienie dobrej zabawy  i ukazanie światu, że (jego uczestnicy) są w rzeczywistości pięknymi zwierzętami”.

Dodaj komentarz