fbpx

Powstał sklep przyszłości, aby zrobić zakupy, wystarczy wejść, wziąć produkty i wyjść

Nie trzeba stać w kolejce do kasy, wystarczy wejść do sklepu, wziąć produkty, których potrzebujemy i wyjść. 22 stycznia Amazon otworzył w Seattle pierwszy na świecie sklep “Amazon Go”.

Aby zrobić zakupy, wystarczy telefon z zainstalowaną, specjalną aplikacją. W sklepie funkcjonują  kamery i czujniki, które śledzą, co klienci biorą z półek. W aplikacji można na bieżąco kontrolować listę rzeczy, które chcemy kupić. Po odłożeniu produktu na półkę, jest on automatycznie usuwany z rachunku. Z chwilą opuszczenia sklepu, z karty płatniczej klienta, pobierana jest należność za zakupy.

W sklepie można kupić między innymi śniadania, kolacje i inne przekąski, przygotowywane na bieżąco przez szefów kuchni, oraz inne zaprzyjaźnione lokale gastronomiczne.

Sklep nie jest jednak całkowicie zautomatyzowany, pracują w nim ludzie, którzy pomagają klientom oraz na bieżąco uzupełniają półki z towarem.

Pierwsze próby otwarcia sklepu, miały miejsce w grudniu 2016 roku. Pojawiły się jednak problemy, związane z identyfikacją klientów o podobnej budowie ciała. Jak widać, problem ten udało się rozwiązać. Na razie nie wiadomo, czy Amazon zamierza rozwijać ten projekt i umieszczać sklepy w innych lokalizacjach.

Źródło: amazon.com

Dodaj komentarz