fbpx

Właściciele przyczep kempingowych i kamperów postanowili pomóc lekarzom

Zrzeszeni na Facebooku właściciele przyczep kempingowych i kamperów, postanowili pomóc lekarzom. Pomoc polega na darmowym darmowym wypożyczeniu przyczepy, w której medycy mogą zamieszkać. Z propozycji korzystają pracownicy medyczni, którzy obawiają się, że mogliby nieświadomie zakazić SARS-CoV-2 swoje rodziny.

Akcję zapoczątkowała Emily Philips, żona lekarza ratownictwa medycznego w Teksasie w USA. Kobieta opublikowała ona na Facebooku post, w którym przyznała, że boi się o zdrowie rodziny i spytała, czy ktoś nie zgodziłby się wypożyczyć przyczepy dla jej męża. Jako pierwszy zgłosiła się Holly Haggard, właścicielka przyczepy.

W ciągu dwóch tygodni, do akcji przystąpiło ponad 2 tys. członków. Dzięki działaniu grupy, wielu pracowników służby zdrowia otrzymało swój tymczasowy dom.

– Mój mąż jest lekarzem i powiedzieć, że przebywa na polu bitwy, to tak jak nic nie powiedzieć. Mamy trójkę małych dzieci (…). Boimy się własnego domu! Ktoś wielkodusznie zaoferował mojemu mężowi przyczepę, w której będzie mógł mieszkać na naszej posesji, kiedy to się dzieje. Co za ulga! Teraz to my chcemy rozpropagować ten pomysł i pomóc innym, będącym w podobnej sytuacji – napisała Emily w pierwszym poście.

Bezinteresowna pomoc

Grupa szybko zaczęła się rozrastać. Coraz więcej lekarzy zaczęło korzystać z tego rozwiązania.

Jednym z przykładów jest rodzina Quale, która skorzystała z pomocy Kelsey i Tima Webbów. Nie znali się oni dotychczas, ale Tim osobiście przywiózł swoją przyczepę pod oddalony o dwie i pół godziny dom Quale’ów. Przekazał kluczyki żonie lekarza i powiedział, że mogą z niej korzystać tak długo, jak tylko potrzebują, nie pokrywając przy tym kosztów ubezpieczenia.

Akcja przez cały czas się rozwija, z dnia na dzień do społeczności dołączają nowi członkowie. Niektóre z oferowanych przyczep i kamperów są wielkości małych, luksusowo wyposażonych mieszkań, a koszt ich wynajmu w normalnych okolicznościach byłby bardzo wysoki. Administratorka grupy zaangażowała do współpracy adwokatów, informatyków i ubezpieczycieli, którzy mają pomóc w dalszym rozwoju i wzrostu popularności tej akcji.

Dodaj komentarz