fbpx

W Poznaniu powstała unikalna ścieżka w koronach drzew

W stolicy Wielkopolski pojawiła się nowa atrakcja turystyczna, warto z niej skorzystać aby dosłownie i w przenośni, chociaż na chwilę oderwać się od codziennych spraw.

Ścieszka wije się między koronami drzew nad Doliną Szklarki w Antoninku, w okolicy Jeziora Maltańskiego oraz zoo. Jest tam także punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.

Ciągnąca się przez 250 metrów platforma, w najwyższym punkcie wznosi się na wysokość 13 metrów nad ziemią.

“Ścieżka w koronach drzew jest już udostępniona odwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek, jednak ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, z pewnymi ograniczeniami” – informują przedstawiciele PIM.

W związku z aktualnymi obostrzeniami, podczas spaceru obowiązują określone zasady, miedzy innymi ruch jednostronny, zakaz korzystania z małej infrastruktury (wiaty, ławki czy stoły), a także utrzymywanie między sobą odległość przynajmniej dwóch metrów.

Ścieżka oraz pobliski pomost wybudowane zostały przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie w ramach projektu “Poznawcze szlaki rekreacyjno–turystyczne leśnictwa Antoninek”.

Źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Dodaj komentarz