fbpx

Położone w Stanie Floryda (USA) hrabstwo poniesie konsekwencje wprowadzenia segregacji sanitarnej

Położone w Stanie Floryda hrabstwo poniesie konsekwencje wprowadzenia segregacji sanitarnej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gubernator Ron DeSantis nałożył na samorząd 3,5 miliona dolarów kary, ze względu na pogwałcenie prawa, które zostało uchwalone w maju bieżącego roku. Zakazano w nim zmuszania obywateli do szczepień przeciwko COVID- 19 i ograniczania wolności ze względu na „osobiste decyzje zdrowotne”.

„To nie do zaakceptowania, że hrabstwo Leon pogwałciło prawo Florydy, naruszyło prywatność medyczną zatrudnionych i zwolniło lojalnych funkcjonariuszy publicznych ze względu na ich osobiste decyzje zdrowotne”, napisał gubernator Ron DeSantis ogłaszając, że Departament Zdrowia Stanu Floryda nałożył na tamtejsze władze karę finansową. Lokalna administracja poniesie koszt 3,75 miliona dolarów za nałożenie obowiązku szczepień na osoby pracujące w miejskich instytucjach i zwolnienie 14 z nich, które nie zgodziły się przyjąć preparatu. Odkąd DeSantis wprowadził w maju br. ustawę „S.B. 2006”, wszystkie akty segregacji sanitarnej są zabronione na terenie stanu.

„W tym miesiącu Departament Zdrowia Stanu Floryda uznał, że Hrabstwo Leon naruszyło prawo osobistego wyboru mieszkańców, wprowadzając, jak to określiły stanowe władze, nielegalny przymus szczepienia pracowników, wymagając od 714 osób zatrudnionych przez miasto dostarczenia do 1 października dowodu zaszczepienia”, tłumaczy Ashley Sadler na łamach LifeSiteNews. Ci, którzy nie przedłożyli odpowiednich dokumentów zostali pozbawieni pracy. Jednak już 6 października władze Hrabstwa Leon otrzymały ostrzeżenie o złamaniu stanowego prawa, a 12 października ogłoszono nałożenie kary. „Musimy bronić pracy Florydyjczyków i ochraniać ich możliwość podejmowania decyzji o przyjęciu szczepionki”, komentował DeSantis w swoich mediach społecznościowych.

Wcześniej tej jesieni miasto Gainesville wycofało się z zamiarów wprowadzenia obowiązku szczepień, kiedy włodarze stanu zagrozili im podobnymi karami finansowymi.

 

Źródło: pch24.pl

2 thoughts on “Położone w Stanie Floryda (USA) hrabstwo poniesie konsekwencje wprowadzenia segregacji sanitarnej

Dodaj komentarz